Mait Kraun • 22. juuli 2016 kell 17:43

Rahapoliitikate lahknevus pani dollari kallinema

USA dollarid  Foto: EPA

Dollar tugevnes täna mitme kuu kõrgeima tasemeni, sest Euroopa majandusandmed nõrgestasid eurot ja naela, vahendab MarketWatch.

Investorid ootavad ka Föderaalreservi kohtumist, mis toimub järgmisel nädalal.

ICE dollariindeks tõusis täna 0,5 protsendi võrra 97,43 punktini ja jõudis kõrgeima tasemeni alates märtsist, selgub FactSeti andmetest.

„Viimati oli dollari kurss nii kõrgel ajal, mil turud uskusid, et Föderaalreserv tõstab intressimäärasid,“ ütles FXTM peaanalüütik Jameel Ahmad.

Sellele vaatamata on Wall Streeti kauplejate hinnangul tõenäosus, et Föderaalreserv järgmisel nädalal intresse tõstab, vaid 2,4 protsenti.

Dollari kallinemise peamine põhjus on siiski rahapoliitika lahknemine. Euroopa ja Jaapani keskpangad laiendavad majanduse stimuleerimist, aga Föderaalreserv on praegu ootel ning hakkab intresse järgmise sammuna pigem tõstma. See toetab ka dollari kurssi, ütlevad analüütikud.

Tõsi, osade kauplejate hinnangul on dollari tugevnemine siiski tehnilist laadi.

„Investorid ülehindavad keskpankade meetmete ulatust,“ ütles Ahmad. Ta lisas, et dollari kallinemine on tehnilist laadi, mis peaks viima indeksi lühiajaliselt üle 98 punkti.

Dollarisse odavnesid nii euro kui ka nael. Nimelt ilmus Briti ja eurotsooni majanduste kohta mitmeid andmeid, mis investoreid ei rõõmustanud.

Hetkel kuum