Kadi Neemre • 20. oktoober 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Ekspert: ärge investeerige valimistulemusi silmas pidades

Trump vs Clinton  Foto: Reuters

Kuigi 2016. aasta USA presidendivalimistel võib olla turgudele teatud mõju, ei ole eriti arukas proovida ja kaubelda, panustades oodatavale tulemusele, soovitab investeerimisekspert Liz Ann Sonders.

Charles Schwabi investeerimisstrateeg märkis, et otsused, mis põhinevad üksikutel ajahetkedel, võivad osutuda ebausalduslikeks, kuna ajastus peab olema ülitäpne, mida on aga raske saavutada. “Meie üldine sõnum on see, et ärge püüdke panustada oma portfellides sellele lühiajalisele perspektiivile,” hoiatas Sonders.

Selle asemel võttis strateeg ettevaatlikuma lähenemise valimisaegsetele investeeringutele. Sonders märkis, et on seadnud tervishoiule seoses poliitilise ebakindlusega “neutraalse” reitingu.

Kuigi poliitiline ebakindlus võib olla üks investorite hiljutise negatiivsuse põhjuseid, on sellel Sondersi sõnul laiem mõju USA ettevõtlusele, eriti kapitalikulutustele. “Peale valimisi, mil ebakindlus on seljataha jäänud, saab selgeks, kuidas sellel ettevõtluse osal läheb,” märkis ta. “Arvan, et see on 2017. aasta kasvu võtmeks.”

Sondersi sõnul oleks kõige turgudesõbralikum valimistulemus Hillary Clintoni võit, mis tagaks, et Esindajatekoda jääks vabariiklaste kontrolli alla.

Kongressi koosseis on olulisem kui see, kes läheb Valgesse Majja.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt