Rainer Saad • 11. november 2016 kell 8:15

Trump tahab JPMorgani juhti rahandusministriks

JPMorgani juht Jamie Dimon.  Foto: Bloomberg

Mitme allika väitel on äsja USA presidendiks valitud Donald Trump teinud JPMorgani tegevjuhile Jamie Dimonile ettepaneku hakata rahandusministriks.

Reutersi teatel on Trumpi meeskond võtnud sel teemal Dimoniga ühendust, et tuua Wall Streeti üks tuntuim pangajuht valitsuskabinetti. Ühe allika sõnul on Dimon väljendanud selle suhtes oma vastumeelsust, sest ei soovi rahandusministriks hakata.

Lisaks Dimonile on kandidaatide seas veel endine Goldman Sachsi töötaja ja Trumpi kampaania finantsjuht Steven Mnuchin ning USA esindajatekoja finantsteenuste komitee juht Jeb Hensarling.

Dimon on JPMorganit juhtinud alates 2005. aastast ning ka varem on teda seostatud erinevate rollidega valitsuses. Oma varasemates kõnedes on ta öelnud, et ei soovi saada rahandusministriks.

Dimon ütles panga töötajatele saadetud kirjas, et vaatamata vastuolulisele valimiskampaaniale peavad nad austama Trumpi võitu. „Kogu maailmas on toimumas poliitilised ja majanduslikud muudatused. Ameerika kodanikud näitasid, et tahavad muutust, valides Donalt Trumpi 45. USA presidendiks,“ ütles Dimon.

Praegune USA rahandusminister on Jack Lew, kes nimetati ametisse 2013. aasta veebruaris.

Hetkel kuum