Pille Ivask • 20. detsember 2016 kell 6:56

Uberi kahjum aina kasvab

Uber  Foto: epa

Uberi käive kolmandas kvartalis kasvas, ent samas jätkas suurenemist ka juba niigi mäekõrgune kahjum.

Asjaga kursis olevate inimeste hinnangul on Uber tulemuste pärast mures ning see võib ohustada ka juba pikka aega planeeritud ideed Uber börsile viia.

Uberi kahjumiks kujunes kolmandas kvartalis 800 miljonit dollarit, ent arvatavasti see arv suureneb veelgi, kuna siia pole sisse arvestatud ei makstud makse ega ka Hiina äri tulemusi. Kahjumi peamine põhjus on aktiivsed ja kallid reklaamikampaaniad, mille käigus loodeti saada juurde nii Uberi kasutajaid kui ka leida investoreid. Samuti on Uber sarnaselt paljude teiste ettevõtetega investeerinud isesõitvate autode tehnoloogiasse. Uberi kahjum esimesel poolaastal oli 1,2 miljardit dollarit.

Ettevõtte tegemistega kursis olevate inimeste sõnul kasvatas Uber käibe kolmandas kvartalis 1,7 miljardi dollarini, mis on 0,6 miljardi jagu suurem kui teises kvartalis.

Uber, mille väärtuseks on hinnatud 68 miljardit dollarit, oma tulemusi üldjuhul avalikult ei teata, mistõttu lekivad numbrid avalikkusesse ettevõtte tegemistega kursis olevate isikute kaudu.

Hetkel kuum