Olavi Teppan • 14. veebruar 2017 kell 19:32

Yellen võttis sõna regulatsioonide kaitseks

Fedi juht Janet Yellen  Foto: EPA

Janet Yellen kaitses tänases esinemises föderaalreservi kontrolli Wall Streeti finantsasutuste üle, märkides, et USA pangad on turvalisemad, jätkavad laenamist ja teenivad kasumit, kuigi president Trumpi administratsiooni hinnangul pärsivad regulatsioonid majanduskasvu, vahendab Bloomberg.

Täna USA senati ees esinedes seadis föderaalreservi juht Janet Yellen kahtluse alla seisukoha, et nn Dodd-Franki seadus, millega kehtestati pärast finantskriisi pankadele rangemad nõuded, on halvanud nende konkurentsivõimet laenuturul. Ta väitis, et USA pangad on märksa paremas seisus kui konkurendid Euroopast.

Samuti ei leidvat Yelleni sõnul statistilist kinnitust vabariiklaste partei sagedased etteheited, et regulatsioonide tõttu pole väiksematel ettevõtetel enam võimalik laenu saada.

„Ma näen hästi kapitaliseeritud pankasid, mida peetakse turvaliseks, tugevaks ja hästi toimivaks,“ lausus Yellen senati panganduskomisjonile. USA laenuandjad „suurendavad turuosa“, lisas ta.

President Donald Trump on nimetanud Dodd-Franki seadust katastroofiliseks ja andis kuu alguses rahandusministeeriumile korralduse finantsreeglistik 120 päeva jooksul läbi vaadata ja koostada uurimistulemustest raport.

Lisaks kinnitas Barack Obama poolt ametisse nimetatud Yellen tänases sõnavõtus, et ei lahku föderaalreservi juhi kohalt enne oma ametiaja lõppu tuleval aastal. Seega peavad ka Trumpi valitud asetäitjad senikaua järgima Yelleni poliitikat pangandusregulatsioonide elluviimisel.

Hetkel kuum