Mait Kraun • 10. mai 2017 kell 16:58

Euroopa aktsiad ligi 2 aasta tipus

Euroopa aktsiaturud tõusid täna 21 kuu kõrgeima tasemeni, kirjutab MarketWatch.

Stoxx Europe 600 indeks lisas 0,2 protsenti ja lõpetas päeva 396,45 punktil. Tegemist on kõrgeima tasemega alates 2015. aasta augustist.

Eile tõusis üle-euroopaline indeks 0,5 protsenti. Sellel aastal on Stoxx 600 kallinenud lausa 9,7 protsenti ning viimasel ajal on indeks hoogu juurde saanud Prantsusmaa presidendivalimiste tulemusest – nimelt valiti presidendiks tsentrist Emmanuel Macron, kes suurendab investorite hinnangul Euroopa Liidu ja euroala stabiilsust.

„Investorid tunnevad kergendust, et Euroopa populismi ja poliitilise ebastabiilsuse pärast ei pea praegu enam muret tundma. Samas ei olda kindlad, kas praegustelt tasemetelt on võimalik edasi tõusta või on tulemas väike korrektsioon,“ ütles investeerimisfirma CMC Marketsi analüütik Michael Hewson.

„Mõlemal juhul tundub, et järskude languste pärast investorid väga muret ei tunne, sest volatiilsus on mitme aasta madalaimal tasemel,“ lisas Hewson.

Euro Stoxx 50 volatiilsusindeks langes teisipäeval madalaima tasemeni alates märtsist. Kolmapäeval on indeks veidi tõusnud.

Saksamaa DAX 30 indeks kallines 0,1 protsenti, Prantsusmaa CAC 40 lisas samuti 0,1 protsenti ning Suurbritannia FTSE tõusis 0,6 protsenti.

Hetkel kuum