Pille Ivask • 5. juuni 2017 kell 12:19

Bitcoini konkurent rallib võimsalt

Lõuna-Korea börs  Foto: EPA

Kui üldiselt räägitakse sellest, kuidas bitcoin püstitab üha uusi rekordeid, siis ka krüptoraha ethereum on hoo üles saanud.

Ethereum tegi nimelt eile uue rekordi, jõudes 250,41 dollarini. See omakorda tähendab, et selle aastaga on see kallinenud 2800% võrra.

Miks nimetatud krüptoraha aga nõnda kiiresti kallinema on hakanud?

Esiteks loodi hiljaaegu Enterprise Ethereum Alliance (EEA), mille eesmärk on luua võrgustik, mis ühendaks suuri ettevõtteid ja tehnoloogiamüüjaid, et sellelt baasilt blockhaini-tehnoloogiat kasutavaid projekte luua. Projekti on kaasatud näiteks JPMorgan, Microsoft ja Intel.

Teise põhjusena võib tuua krüptorahade esmaemissiooni (ICO), mis täiendab sisuliselt seda, et krüptorahade start-upidel on uus võimalus raha kaasata.

Kolmanda põhjusena võib välja tuua aga Ethereumi ühe looja Vitalik Buterini ja Venemaa presidendi Vladimir Putini vahelise kohtumise, kus lepiti kokku, et riigis võidakse blockchain-tehnoloogia kasutusele võtta. Analüütikud on väitnud, et kui Venemaal krüptorahasid puudutavad regulatsioonid vastu võetakse, võib see anda nii bitcoinile kui ethereumile suure tõuke. 

Ethereumi edu taga on osaliselt ka Lõuna-Korea investorid, kes on selle krüptoraha enda jaoks avastanud. Koguni 38% ethereumiga kauplemisest toimub just Lõuna-Koreas.

Hetkel kuum