Äripäev • 19. juuli 2017 kell 7:30

Kuhu panna 10 000 dollarit?

Dollarid.  Foto: Reuters/Scanpix

Bloomberg uuris viielt finantseksperdilt, kuhu võiks praeguses turuseisus investeerida 10 000 dollarit.

Richard Bernstein, kes on samanimelise nõustamisbüroo juht, näeb võimalust traditsioonlistes tsüklilise iseloomuga ärides. "Ajalugu näitab, et traditsioonlilistel tsüklilise iseloomuga ettevõtetel [näiteks toorainetootjatel] läheb paremini, kui intressimäärad tõusevad. Ettevõtted, mis suudavad kiirendada kasumi ja vabade vahendite kasvu, suudavad ka võita võitluse tõusvate intressimäärade negatiivsete mõjudega,“ ütles Bernstein.

Ta tõi veel välja, et praegune olukord börsil meenutab kangesti aastat 1999, mil tundus, et ainsad aktsiad, millesse tasub investeerida, olid seotud tehnoloogia-, meedia- ja telekomisektoriga, ütles Bernstein Bloombergile.

Causeway Capital Managementi juht ja fondijuht Sarah Ketterer soovitab aga osta "kvaliteetseid" energiasektori aktsiaid. "Skeptilised investorid on sektori alla surunud, mis teeb selle küpsel pulliturul üheks kõige lootustandvamaks sektoriks," ütles Ketterer.

Kui Rithold Wealth Managementi nõukogu esimees ja investeeringute juht Barry Rithholtz soovitas varem investeerida Euroopasse ja arenevatele turgudele, siis nüüd soovitab ta vaadata suuri, enam kui 10 miljardit dollarit väärt USA ettevõtteid ja soodsamaid laiapõhjalisi fonde.

BlackRocki portfellijuht Russ Koestrick arvab, et tuleb leida varaklass, mis täidaks kaht funktsiooni: annaks mõistlikku tootlust ja kaitseks samal ajal investori portfelli juhul, kui börsid kukuvad. Koestrick soovitab vaadata eelisaktsiate poole: reeglina on need limiteeritud hääleõigusega, kuid annavad kasumi (ning aktsiaseltsi pankroti puhul vara) jaotusel eelise lihtaktsiate ees.

Vanguardi juht Joe Brennan ütles, et olukord, kus aktsiad on kallid, aga garanteeritud tootlusega investeerimistooted ei kipu suuremat tulu andma, meelitab investoreid riskima - aga just sellest peaks hoiduma. "Praegu on aeg võtta ette vanad head läbiproovitud strateegiad, näiteks madalate kuludega portfelli hajutamine ja maksuefektiivsus – võid kasutada kõiki neid instrumente ja kõike seda, mida pakuvad indeksifondid," ütles Brennan.

Hetkel kuum