Rait Kondor • 21. august 2018 kell 20:34

USA aktsiaturg tõusis kõigi aegade tipptasemele

Foto: Caro Muhs/Scanpix

USA aktsiaturu koondindeks S&P 500 tõusis täna päeva sees kõigi aegade tipptasemele ning jõudis pikkuse poolest samale tasemele senise pikima tõusuturuga. USA aktsiaturg tõusis tänu edasiseks kasvuks lootust andvatele ettevõtete kvartalitulemustele ning USA ja Hiina kaubandusläbirääkimistele, vahendab Reuters.

S&P 500 indeks tõusis päeva sees 0,57%, jõudes rekordilisele 2873,23 punkti tasemele, lüües sellega varasema rekordtaseme 2872,87 punkti, mis oli tehtud käesoleva aasta 26. jaanuaril. Indeksi tõusuperiood (ilma vahepealse 20% suuruse langusperioodita) on kestnud 3452 päeva ning kolmapäeval märgib see pikimat sellist perioodi ajaloos.

Päeva lõpuks tuli S&P 500 indeks veidi allapoole, lõpetades päeva siiski 0,21% plussis 2862,96 punkti peal.

Kui jaanuaris tehtud tõusu peavad analüütikud liiga järsuks, siis nüüd järgmise seitsme kuu liikumist peetakse loogilisemaks, sest ettevõtete tulemused on aktsia hindadele järele tulnud. 

Lootus, et USA ja Hiina jõuavad kaubandusläbirääkimistega üksteisele lähematele positsioonidele , aitas tööstusettevõtete sektori indeksil tõusta täna ligi 0,8%. Kestvuskaupade sektor näitas majandusharude seas suurimat tõusu, kui selle sektori indeksi aitas tõsta jaekaubandusettevõte TJX kerkis 4,7% ning luksusmajade ehitaja Toll Brothersi aktsia tõusis 13,8%.

Odavkaupade kettide omanikfirma TJX näitas lõppenud kvartalis võrreldavate poodide aastaseks müügikäibe kasvuks 6%, viies kogu käibekasvu 12% peale.  TJX-ilt ootasid analüütikud 1,05 dollari suurust aktsiapõhist kasumit, kuid see tuli 1,17 dollarit. Toll Brothers näitas oodatust paremat kasumit ning veelgi olulisem oli asjaolu, et ta tõstis oma käesoleva majandusaasta kasumiprognoosi.

Energiasektori aktsiad tõusid peale dollari langust, mis oli põhjustatud sellest, kui Donald Trump ütles, et ta pole ülemäära rahul, et Föderaalreserv intressimäärasid tõstab ning USA keskpank peaks teda majanduse kasvatamisel rohkem aitama.

See Trumpi kommentaar tuli päev enne seda, kui Föderaalreserv avaldab oma augusti koosoleku protokolli, mis peaks oodatavasi kinnitama Föderaalreservi kindlustunnet majanduse osas ning sellega seoses oodatavat intresside tõstmise jätkumist. Sealjuures oodatakse analüütikute poolt järgmist baasintressimäära tõstmist juba järgmise kuu koosolekul.

Hetkel kuum