Mait Kraun • 1. november 2018 kell 16:00
Volvo tahab koostöös Baiduga hakata Hiina turul isesõitvaid elektriautosid müüma.  Foto: Reuters

Volvo lõi Baiduga käed isesõitvate autode tootmiseks

Volvo Cars ja Hiina internetigigant Baidu on alustanud koostööd isesõitvate elektriautode tootmiseks Hiinas, teatasid ettevõtted neljapäeval.

Rootsi autotootja, kelle omanik on Hiina autofirma Geely, pakub omalt poolt oskusteavet autotööstuse arenenud tehnoloogiate kohta. Baidu poolt tuleb aga isesõitvate autode platvorm Apollo, teatasid ettevõtted eraldi avaldustes.

Kaugem eesmärk on müüa sõidukeid, mis vastavad SAE Internationali 4. taseme standarditele. See tähendab, et sõiduautod ei vaja teatud olukordades inimese sekkumist. Autosid plaanitakse müüma hakata Hiinas.

Koostööga seotud rahalist poolt kumbki ettevõte avaldada ei soovinud.

„Koos Baiduga astume Hiinas isesõitvate autode arendamisel suure sammu edasi. Baidu on sealsel turul juhtiv ettevõte ning turg pakub suuri võimalusi isesõitvate autode müümiseks,“ teatas Volvo Cars oma avalduses.

Baidu teatas, et Volvo valiti partneriks, sest autotootja on juba pikaajaliselt tõestanud oma autode turvalisuse kõrget taset.

Volvo Cars teatas eelmisel nädalal ka oma kvartalitulemused. Tegevuskasum langes 50 protsendi võrra, 1,84 miljardi Rootsi kroonini.

Hetkel kuum