Lauri Teder • 5. november 2018 kell 23:20

Börs: tehnoloogia ei pidanud sammu

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA vahevalimiste eelõhtul tõukasid börsiindekseid energeetikafirmad, finantsettevõtted ning nn turvalised sektorid, kuid maha jäid paljud tehnoloogiasektori suurnimed.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 0,76%, 25 462 punktini. S&P 500 liikus 0,56% kõrgemale, 2738 punkti tasemeni. Apple'i, Amazoni jt raskuse all ei suutnud plussi aga jõuda tehnoloogiaindeks Nasdaq Composite, mis vajus 0,38% madalamale, 7328 punktini.

USA naftafirmade aktsiate seekordse tõusu põhjuseks olid esmaspäeval jõustunud Iraani-vastased sanktsioonid, mis andsid päeva keskel põgusalt tõuke ka naftafutuuridele. Lisaks kosutas gaasitarnijaid uudis, et Ühendriikides on tulemas külmem talv kui varem prognoositud. Tublisti kerkisid näiteks Cabot Oil & Gas (+5,87%) ja EQT (+8,34%). S&P 500 energeetikasektor (.GSPE) hüppas 1,61% kõrgemale.

Nädal hakul liikus finantssektor 1,4% ülespoole. Selle eesotsas oli Warren Buffetti konglomeraat Berkshire Hathaway (+4,68%), mis suutis kolmandas kvartalis hoida oma kindlustusäri laastavate tormide mõju eest ja lõigata samas kasu USA majanduse jätkuvast õitsengust.

Samal ajal hajutasid investorid aga raha ka turvalisematesse väärtpaberitesse, näiteks vähevolatiilsetesse dividendiaktsiatesse: kinnisvarasse, kommunaalteenustesse ja tarbekaupadesse. Valdkondade indeksid tõusid vastavalt 1,7%, 1,4% ja 1,2%.

Esmaspäeva nõrgim valdkond oli tehnoloogia, mille languse põhjustasid Apple'i tagasihoidlikud väljavaated saabuvaks jõuluperioodiks ning president Trumpi intervjuu väljaandele Axios, milles ta väljendas kavatsust uurida Facebooki (-1,11%), Amazoni (-2,27%) ja Alphabeti (-1,67%) võimalikke konkurentsireeglite rikkumisi.

Hetkel kuum