Mait Kraun • 21. november 2018 kell 13:40
Jeffrey Gundlach arvab, et aktsiaturgude langus pole veel läbi, ning investorid peaksid eemale hoidma ka võlakirjadest.  Foto: Bloomberg

Gundlach: müügilaine pole veel läbi

USA aktsiaturud on kahe päevaga langenud üle 3 protsendi ning tuntud investori ja finantsettevõtte DoubleLine juhi Jeffrey Gundlachi hinnangul pole kukkumine veel läbi, kirjutas Reuters.

„Me ei näe praegu midagi, mis sarnaneks paanika kõrgpunkti iseloomustava aktsiaturgude madalpunktiga. Nüüd on aeg kapitali säilitada,“ ütles Gundlach, kes lisas, et investorid peaksid eemale hoidma ka madalama kuni keskmise riskiga võlakirjadest (investment grade bonds).

Mõned analüütikud ütlesid, et Gundlachi kommentaarid on üks põhjus, miks Dow Jonesi indeks eile ligi 650 punkti langes.

Morgan Stanley investeeringute juht Mike Wilson ütles CNBC-le, et ka tema arvates on liiga vara aktsiate taastumisele panustada.

„Kõik oleneb likviidsusest, Föderaalreservist ning finantsolukorra kitsenemisest – see on meie tees olnud terve aasta vältel. Lõpuks on hakanud odavnema ka suured tehnoloogiaaktsiad. Hinnatasemete langusest on meie hinnangul umbes 90 protsenti toimunud,“ lisas Wilson.

Eksperdi sõnul saavad investorid praegu aru, et ettevõtete kasumid tulevad järgmisel aastal kehvemad.

Samas nentis ta, et paanikaks pole põhjust ning tegemist on „normaalse pullituru lõpu suunaga ning turgudel on vaja konsolideeruda.“

Talle pakuvad huvi praegu kommunaal-, tervishoiu-, energia- ja pangandussektori aktsiad, sest nende hindadesse on palju halbu uudiseid juba sisse arvestatud. „Need hakkavad esimesena taastuma,“ ütles ta.

Hetkel kuum