Mait Kraun • 21. november 2018 kell 8:01
Karuturg tähendab, et vara väärtus on eelmisest tipust langenud vähemalt 20 protsendi võrra.  Foto: EPA

Kõik FAANG aktsiad on jõudnud karuturule

Apple’i odavnes ka eile tublisti, sest Goldman Sachs vähendas ettevõtte aktsia hinnasihti. Nüüd on kõik nn FAANG aktsiad – Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google – jõudnud karuturule.

Apple’i aktsia langes eile 4,8 protsenti ning jõudis madalaima tasemeni alates 3. maist. 3. oktoobril saavutatud rekordist on aktsia odavnenud juba 23,7 protsenti, vahendab MarketWatch.

Karuturg tähendab seda, et eelnevast tipust on vara väärtus langenud 20 protsenti. Esmaspäeval jõudis Apple korraks karuturule, aga pääses sellest napilt.

Apple’i eelmine karuturg algas 2015. aasta 21. augustil ning kestis 2016. aasta 9. augustini. Toonase languse ajal kukkus aktsia 32 protsenti.

Goldman Sachsi analüütik Rod Hall langetas Apple’i hinnasihi 209 dollarilt 182 dollarini. Ta tõi välja, et nõudlus on kehvemaks muutunud, millele viitasid nii tarnijate majandustulemused kui ka Apple’i enda prognoosid.

Apple oli viimane FAANG aktsia, mis polnud veel karuturule sisenenud. Google’i emafirma Alphabet jõudis karuturule esmaspäeval – ettevõtte eelmine karuturg lõppes 2011. aasta oktoobris.

Amazoni aktsia sisenes karuturule 29. oktoobril. 4. septembril saavutatud rekordist on aktsia odavnenud juba 26,7 protsenti. Ettevõtte eelmine karuturg lõppes 2016. aasta märtsis.

Netflixi aktsia jõudis sama verstapostini 24. oktoobril – seda vaid kolm nädalat pärast eelneva karuturu lõppu. Facebooki karuturg on kestnud kõige kauem, see algas juba juuli lõpus.

Mida tähendab see investorite jaoks?

Investeerimisfirma Janney Montgomery Scotti tehniline analüütik Dan Wantrobski ütles, et tehnoloogiasektor ei ole enam juhtrollis – eriti kehtib see FAANG aktsiate puhul, mis on viimastel aastatel märkimisväärselt turu tõusu juhtinud. See on Wantrobski sõnul ka üks põhjustest, miks turud üldiselt kukuvad.

„Meie analüüs näitab, et tehnoloogiasektoril peaks ülejäänud turuga võrreldes veel mõnda aega kehvemini minema,“ kirjutas ta klientidele saadetud kirjas.

Nasdaq Composite'i indeks, mis koondab tehnoloogiasektori aktsiaid, on alates 29. augusti rekordist odavnenud 14,8 protsenti. Dow Jones on kaotanud eelmisest tipust 8,8 protsenti ja S&P 500 indeks 9,9 protsenti.

Hetkel kuum