Mait Kraun • 7. detsember 2018 kell 14:24

Tööturu raport pani USA turud tõusma

Novembris loodi Ameerika Ühendriikides juurde 155 000 töökohta ja töötus püsis 49 aasta väikseim, vahendab MarketWatch täna ilmunud Ühendriikide tööturu raportit.

Ameerika Ühendriikides on tänavu tööturu kasv olnud muljetavaldav.  Foto: EPA

MarketWatchi küsitletud ökonomistid prognoosisid, et juurde luuakse 190 000 töökohta. Oktoobri ja septembri numbreid korrigeeriti aga allapoole, teatas USA tööministeerium. Sellegipoolest reageerisid turud positiivselt ning aktsiad kallinesid.

Tänavu on olnud uute töökohtade loomine väga tugev, mis on viinud töötuse määra madalaima tasemeni alates 1969. aastast. Töötuse määr oli juba kolmandat kuud järjest 3,7 protsenti.

Uute töökohtade juurde loomine kiirendab ka palgakasvu. Keskmine tunnipalk tõusis 6 sendi võrra, 27,35 dollarini. Viimase 12 kuu jooksul on palgad kasvanud 3,1 protsenti, mis on kiireim tempo alates 2009. aastast.

Palgakasv on tõenäoliselt üks peamisi põhjuseid, miks Föderaalreserv otsustab detsembri teises pooles intressimäärasid tõsta.

Tööturg püsib jätkuvalt tugevas seisus.  Foto: USA tööministeerium

Pärast tööturu raporti avalikustamist pöördusid Ameerika Ühendriikide aktsiafutuurid tõusule ning jõudsid pool tundi enne turu avanemist ka plussi.

Hetkel kuum