investor Toomas • 11. jaanuar 2016 kell 13:15

Investor Toomas: uus aasta, vanad lubadused

Ka investor Toomas annab uusaastalubadusi.  Foto: Reuters/Scanpix

Uusaastalubaduste puhul võtan eeskuju Tootsist - kui ühe aastaga ei jõua, püüan täita kahega.

Andsin aasta eest oma fänniklubile seitse lubadust ja nüüd on õige aeg vaadata kriitilise pilguga üle, kuidas nende täitmine õnnestus.

Loobun investeerimisstrateegias olnud piirangust, et minu portfellis on maksimaalselt 10 aktsiat

Hakkan tegema märgatavalt rohkem tehinguid

10% portfellist investeerin lühiajaliselt ja kõrgema riskiga

Suurendan oma tööriistaportfelli. Ei välista tuletisinstrumentide kasutamist, põhjast õngitsemist jm

Vähendan raha osakaalu portfellis

Loon oma veebilehekülje

Tehinguaktiivsus tublisti kasvanud

Esiteks tahan juhtida tähelepanu saavutusele, mida pean enda jaoks kõige olulisemaks. Nimelt lubasin, et muutun aktiivsemaks ning hakkan tegema oluliselt rohkem tehinguid. See on mul õnnestunud - tegin möödunud aastal pea iga kuu kohta tehingu, kirjutan igapäevaselt blogi sissekandeid ja suhtlen tihedalt oma fännidega. Lisaks oma veebilehele on mul juba pikka aega ka Facebooki külg, kus hoian varsti juba ööl ja päeval silma peal. Loobusin ka varasemast investeerimisstrateegias olnud piirangust, et minu portfellis on maksimaalselt kümme aktsiat. Nüüdseks on neid 11 ja lisaks ka LHV võlakirjad.

Küll aga olen olnud laisk jälgimisnimekirja koostamisel. Nimelt tahtsin kirjutada üles nimekirja ettevõtetest, sektoritest, piirkondadest ja erinevatest investeerimisobjektidest, millel tahan järjepidevalt silma peal hoida. See on üks esimesi asju, mille kavatsen 2016. aasta kevadeks ära teha. Nii on oluliselt lihtsam järge pidada ja võin olla kindlam, et head võimalused ei libise käest.

Riskijanu võiks suurem olla

Lubasin suurendada ka oma tööriistaportfelli. Sel teel olen esimesed väikesed sammud astunud. Nimelt panin oktoobris osa kontol vedelevast rahast LHV võlakirjadesse, mis on minu portfellis uus instrument. Möödunud nädalal võtsin riski ja tegin esimese katsetuse ka põhjast õngitsemisega - ostsin väikese porstu Volkswageni aktsiaid, mis on heitgaaside skandaali tõttu üliodavaks muutunud. Kahtlesin selle sammu astumist pikka aega, kuid lõpuks võtsin südame rindu.

See peegeldab hästi ka minu küllaltki ettevaatlikku investeerimisstiili. Olin pikki aastaid küllaltki laisk, tegin mõne ostu aastas ning hoidsin aktsiaid portfellis pikka aega. Alles eelmise aasta alguses otsustasin loovutada 10% portfellist lühiajaliseks ja kõrgema riskiga investeeringuteks. Kui välja arvata hiljutine Volkswageni ost, siis pole ma sellest lubadusest kinni pidanud.

Tasun vana võla

Kokkuvõttes olen küllaltki keskmine uusaastalubaduste täitja, kes higistab mõnda aega tublilt jõusaalis, kuid vihub vahepeal ka pitsat ja burgereid süüa. Sel aastal ma endale uusi lubadusi ei anna, vaid likvideerin esmalt vanad võlad. Kõigepealt koostan endale ülivajaliku jälgimisnimekirja ning asun hoolega otsima riskantsemaid investeerimisvõimalusi 24 000 eurole. See aitab mind ärksana hoida ning meeldib kindlasti mu fännidele, kes esitavad sageli küsimusi just närvekõditavate investeeringute kohta.

Hetkel kuum