investor Toomas • 18. mai 2016 kell 5:00

Investor Toomas: kaotasin kasiinos kõik

Mängulaud kasiinos  Foto: Raul Mee

Seadsin teisipäeva hommikul sammud Liivalaia tänaval asuvasse Olympic Entertainment Groupile (OEG) kuuluvasse Olympic Casino esinduskasiinosse ja panustasin kogu oma kaasavõetud raha ruletilauas punasele värvile.

Minu plaan oli lihtne: kahekordistan oma algsumma, panustades Äripäeva logo värvitooni järgi, seejärel hullan võidetud raha eest blackjack'i lauas, teen mõne drink'i, katsun õnne spordiennustustega ja kui midagi veel järele peaks jääma, siis poetan viimased sendid mänguautomaatidesse.

Paraku sai minu uhke plaan kohe kiire lõpu. Heitsin kaasavõetud 10 eurot laia kaarega ruletilauale ja sain vastu kaks pisikest žetooni. Seejärel asetasin kogu panuse punasele värvile ja vaatasin enesekindlalt spetsiaalselt minu jaoks kohale kutsutud (keegi teine neil varajastel hommikutundidel ruletti mängida ei soovinud) diilerineiule otsa.

Must 26

Diiler pani pikema jututa ruletiratta ja ruletikuuli üksteisele vastupidises suunas keerlema ja nüüd jäi vaid oodata. Kolks, kolks, kolks hüppas kuulike reipalt ühelt numbrilt teisele, puudutas üht punast numbrit teise järel ja potsatas lõpuks mustale ruudule, mis kandis numbrit 26.

Minu südamest käis läbi kiire valutukse, žetoonid kadusid laualt ja diiler naeratas mulle kaasatundvalt. „Kas kindel, et enam ei proovi?“ uuris ta. Mina vabandasin viisakalt ja otsustasin oma kasiinoringkäiguga jätkata.

Tean väga hästi, et tõenäosus ruletis ühele värvile panustades võita on alla 50%, sest lisaks punase-musta värvilistele numbritele on laual ka null. Maja eelis on ruletis ligemale 2,7% ehk kasiino ja aktsionäride jaoks üldse mitte paha.

Tegin tööstusspionaaži

Tegelikult ei olnudki minu plaan teisipäeva hommik üksnes ruletilauas veeta, vaid vaadata inkognito oma valdustes ringi – kuulun ma isegi ju juba pikki aastaid aktsionärina kasiinofirma osanike hulka. Kasiinotööd oma silmaga kaeda soovisin seda enam, et juba pikka aega olen mõtisklenud OEG tulevikuperspektiivi üle ja kaalunud aeg-ajalt pikalt paigal püsinud aktsiate müümist. Seni olen aga uskunud börsifirma tegevjuhti Madis Jäägerit, kes soovitas mul mullu sügisel aktsia käekäigu pärast mitte põdeda.

Ei kulunud kaua, kui minu uudistavat pilku märkas klienditeenindaja, kes tegi mulle kasiinos pakutavatest panustamisvõimalustest põhjaliku ülevaate. Tema jutust panin kõrva taha nii mõnegi huvitava detaili kasiino külastatavuse ja popimate mängude kohta. Mind sõidutanud staažikas taksojuht teadis lisada, et lisaks mängulustile meelitab nii mõnegi kliendi kasiinosse ka muude lokaalidega võrreldes oluliselt odavam alkohol.

Sarnaselt Soome börsiguru Seppo Saarioga meeldib mullegi mulle huvi pakkuvaid ettevõtteid külastada või Warren Buffetti eeskujul nende teenuseid-tooteid tarbida, sest see annab analüüsile juurde ühe väärtusliku lisadimensiooni. Kindlasti käin ära ka peagi kesklinnas avatavas OEG uues esinduskasiinos, millega koos avatakse Baltimaade esimene Hiltoni hotell. Siis panustan ilmselt mustale.

Hetkel kuum