investor Toomas • 30. märts 2017 kell 13:00

Investor Toomas: Olympic, kus mu raha on?

Olympicu kasiino  Foto: Raul Mee

Pean tunnistama, et Olympic Entertainment Groupi (OEG) sel aastal makstav dividend mind just ülemäära ei rõõmusta.

Ootasin märksa rohkemat kui 10sendist dividendi aktsia kohta. Jääb ju ettevõttel pärast praegu välja pakutud dividendi maksmist jaotamata kasumina pangakontole 41,2 miljonit eurot. See tähendab, et hea tahtmise korral oleks börsifirmal võimalus oma aktsionäre rõõmustada kokku vähemalt 47 sendiga aktsia kohta.

Teeb ikka meele mõruks küll, kui investorile makstakse vaid viiendik võimalikust, mida on seejuures ka 5 sendi võrra vähem kui möödunud aastal.

Kohustus puudub

Niisiis võtsin ühendust Olympicu tegevjuht Madis Jäägeriga, et uurida, mis toimub. Tema sõnul pole ettevõtte dividendipoliitika muutunud ning kohustus dividendide maksmiseks puudub. „Kontsernil ei ole püsivat ega kindlaksmääratud kohustust maksta oma aktsionäridele regulaarselt dividende, kuid oleme püüdnud makseid jätkata eelmiste aastate tasemel,“ viitas ta paar aastat tagasi sõnastatud grupi ametlikule seisukohale. „Seda juhul, kui kapitalistruktuur seda võimaldab ning olulisi täiendavaid rahalisi vahendeid ei ole mõistlikum investeerida laienemisesse,“ märkis Jääger.

investorite pettumus väljendus ka olympicu aktsiahinnass  Foto: Äripäev

Ettevõtte tegevjuht lisas, et seoses investeerimisvajaduse ja strateegiliste kaalutlustega peab ta täna oluliseks hoida kontserni tugevat kapitaliseeritust ning maksta aktsionäridele dividende samas mahus, mis varasematel aastatel. Ta viitas ka sellele, et eelmise aasta 15sendine dividendimakse aktsia kohta oli pigem erandlik ning sellele eelnenud viiel aastal on dividendi makstud 10 senti aktsia kohta.

Pettumus ka teistele

Dividendiotsuses pettununa pidasin aru ka teiste Olympicu aktsionäridega ning tuleb välja, et ma pole ainus, kes oma investeeringult suuremat omanikutulu ootas. „Eks see 10 senti ole parem kui mitte midagi, aga tõsi on, et ootused olid palju kõrgemal,“ tõdes läbi ettevõtte Okob Invest 57 000 OEG aktsiat omav väikeinvestor Charlie Viikberg. „Ma tõesti loodan, et kontsernil on hea idee jaotamata kasumi investeerimiseks, sest sageli suudetakse nii suure summaga ka lollusi teha.“

Lisaks avaldas Viikberg arvamust, et dividendiotsused tehakse Olympicu puhul eelkõige ühe suuromaniku (Armin Karu - toim) huve silmas pidades, kuid see ei tohiks nii olla.

Minu arvates seisavad Olympicul ees huvitavad ajad – lisaks investorite pettumusele väikese dividendi pärast morjendavad nii mind kui teisi kuulujutud, et kontserni võtmeturg Läti plaanib 30 protsendi võrra hasartmängumaksu kergitada. Kuna Läti osakaal Olympicu müügituludes on pea kolmandik, hoian lõunanaabrite juures toimuval pingsalt silma peal ning arvestan nendega edasiste investeerimisotsuste tegemisel.

Hetkel kuum