Energiasektori aktsiate hinnad on märgatavalt langenud, mida on selgelt näha Enefit Greeni ja veidi ka Ignitise pealt. Ignitisel on Enefit Greeni ees aga mitu eelist, mis on ka aktsia hinda hoidnud.
Eelmisel aastal võtsid minunimelisel konverentsil mõõtu Ignitise juht Darius Maikstenas ja Enefit Greeni tegevjuht Aavo Kärmas, kes lubasid investoritele suurt kasvu.
Foto: Raul Mee
Energiaettevõtted purustasid eelmisel aastal rekordeid. Selle põhjus oli aga kurb – Venemaa Ukrainasse tungimise tõttu tõusid energiahinnad järsult, mis aitas suurendada energiasektoris tegutsevate ettevõtete kasumit. Sel aastal on olukord muutunud, kuigi analüütikud vihjavad, et mõnel juhul reageerivad investorid üle.
Swedbanki analüüsi kohaselt on Ignitise aktsia põhjendamatult alahinnatud, kuna nende poolt rohelise energia segmendi arvutuslik teenitud elektrihind 2023. aasta üheksa kuuga on umbes 160 eurot MWh kohta. See on tunduvalt kõrgem regiooni keskmistest elektrihindadest.
Vilniuse börsil noteeritud energiakontsern Ignitis Grupe kaotas kolmandas kvartalis nii käivet kui kasumit, samal ajal jätkati investeeringuid ning paigutati raha Läti päikeseenergiaprojektidesse.
Puhta energia tootja Enefit Green teatas investoritele, et tootis novembris 108,4 GWh elektrienergiat, tootmine kasvas aasta varasemaga võrreldes ligi 33%.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.