Teisipäeval käisin koos omanimelise investeerimisklubiga Eesti suuruselt teises pangas SEBs ning küsisin neilt investeeringute valusa maksustamise kohta, aga tähtsam on, et sain kinnitust oma senistele investeerimisteesidele.
SEB Eesti juht Allan Parik lubas investor Toomase investeerimisklubi liikmete ees, et turuosa käest ei anta.
Kõigepealt tekkis minu investorist kaaskolleegil võimalus uurida SEB Eesti juhilt Allan Parikult, mispärast peame Rootsi pankade vahendusel USA dividendilt ikkagi niivõrd palju – 30protsendilist – tulumaksu maksma. Pank, kes soovib olla investeerimislahenduste pakkuja turul, peaks mõtlema, kuidas sarnaselt LHV ja Lightyeariga pakkuda oma kliendile võimalust Ühendriikidest laekuva omanikutulu poole väiksemalt maksustada. Piirdub ju viimaste puhul maksukohustus 15 protsendiga – ehk kui hästi tahta, on võimalik küll!
Kogu Baltikumi börside kukkumise põhjustena alates Ukraina sõja algusest näevad eksperdid lisaks geopoliitilisele riskile ka maksukoormuse kasvu ja molutamist riigifirmade turule toomisega.
Investorit huvitab omakapitali tasuvus ning üle 20% suurust tasuvust pakuvad nii mitmedki kodubörsi ettevõtted, rääkis Paavo Siimann värskes „Investor Toomase tunnis“.
Kui võtta lähtepunktiks tänane tase, siis viie aasta perspektiivis võib Tallinna börs isegi parema tulemuse teha kui USA börs, tõdes Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas.
Vanas Euroopas tavaline firmade ja muu vara põlvest põlve pärandamine on eestlaste jaoks uus teema. Meil siin on alles esimene põlvkond varavahetuseks ettevalmistusi tegemas.