Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Napsumaksu õppetund, millest õppida ei taheta
Alkoholiaktsiisi alandamine oli õige otsus, mis mõjus majandusele hästi, kuid seadusi on vaja teha nii, et neid tagasi pöörama ei peaks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Tallink Grupp teatas eile kõigi aegade suurimast kasumist kolmandas kvartalis ning reisijate arvu rekordist juunis ja juulis. Rõõmustavad investorid, rõõmustavad omanikud, heameelest võiks punastada ka Eesti majandus. Suuresti võib selle taga näha alkoholiaktsiisi määrade langetamist tänavu 1. juulist.
Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles täna Pärnu juhtimiskonverentsil, et kui 1. juulil langetab riik alkoholiaktsiisi, siis langetab Tallink kohe alkohoolsete aktsiisikaupade hinda. Samuti on Tallinki juht kindel, et karmi konkurentsi tingimustes tulevad ka teised kaupmehed kiiresti hinnamuutusega kaasa.
Alkoholipoliitikat kujundades sarnaneb peaminister Jüri Ratas jonnipunni nimelise mänguasjaga mängiva lapsega, kes proovib lelu erinevas suunas lükata, kuid lõpuks on see ikka vanas asendis tagasi, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.
Läti mõtleb Eesti eeskujul alkoholiaktsiisi langetada, mis tähendab sotside esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul, et mõlemad riigid saavad odavama alkoholi, madalama eelarvetulu ja rahva tervise suurema kahju. „Seega kõik, mis saab valesti teha, tehakse ära,“ ütles ta.
Kas aktsiisitõusud on rahva tervist ka parandanud, pole veel teada, kuid poliitikaga kaasnenud ülereguleerituse tahaks juba kohe kahtluse alla seada, kirjutab Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Indrek Mäe.
Kui Fotografiska juht Margit Aasmäe Peugeot E-3008 rooli istus ja mootori käivitas, hämmastas teda vaikus salongis. Ent edasi asus vaikus juba enda eest kõnelema.