Kuidas kodukontoris produktiivsust tõsta?

18. märts 2017, 18:00
Kontor
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170318/USEFUL/170319693/AR/0/AR-170319693.jpg
Ainult tellijale

Kuna kodukontoris töötamine nõuab distsipliini ning parajat pingutust, et kodused tegemised tööasju häirima ei hakkaks, on viise, kuidas end ära petta ning ka kodukontoris väga produktiivne olla.

Ära tööta magamistoas! Uuringufirma Reverie avaldas mõned aastad tagasi raporti uuringust, milles selgus, et pea pooled küsitletutest tõdesid, et neile meeldib meilidele vastata voodis vedeledes ning samuti kipuvad inimesed oma tööplaane ning isegi projekte voodis kirjutama.

Harvard Medical Schooli professor Charles Czeisler tõdeb, et tegu on tõsise probleemiga, kuna magamistuba peaks inimesele alateadlikult seostuma kohaga, kus ta saab puhata ega pea tööasjadega tegelema. Ta märkis väljaandele Huffington Post antud intervjuus, et kuna tänapäeval saadavad meid tahvelarvutid ning nutitelefon pea igal sammul, on eriti oluline, et inimesel oleks koht, kus end välja lülitada. Neile, kes elavad ühetoalises korteris, soovitab Czeisler aga töö tegemiseks voodisse mitte minna ning võimaluse korral eraldada töönurk ülejäänud toast.

Vali õige mööbel! Selgub, et kodukontorisse tasub panustada ning võimaluse korral tuleks osta võimalikult paljude võimalustega ning kvaliteetne kontoritool. On oluline, et seda saaks vastavalt istuja vajadustele reguleerida. Sama võiks teha ka kirjutuslauaga – see peab olema inimesele sobiva kõrgusega.

Lauda valides tasub aga tähele panna, et see oleks piisavalt suur. Nii mahuvad kõik asjad ära ning sa pole sunnitud neid üksteise otsa kuhjama. OfficeMaxi tehtud uuringust selgus, et koguni 77% töötajatest tunnistas, et organiseerimata töölaud vähendas nende produktiivsust märgatavalt, kuna inimesed ei leidnud vajaminevaid pabereid suurest hunnikust lihtsalt üles.

Ära istu pimeduses! Produktiivsust silmas pidades on oluline märkida, et töökoht peaks olema piisavalt valgustatud. Leia tasakaal loodusliku ja tehisvalguse vahel ning mõtle, kumba sa ise rohkem eelistad. Kui tunned, et su töö läheb ladusamalt looduslikku valgust kasutades, säti oma kontorinurk akna lähedusse.

Lisaks eelnevale on Northwestern University teadlased kindlaks teinud, et valgustatud kontor suurendab nii töötajate viljakust kui aitab kaasa ka öösel heale unele.

Püsi organiseeritud! Kui sul on hea ülevaade oma asjadest, oled produktiivsust silmas pidades omadega mäel. Sa kulutad vähem aega, et paberites sobrada, samal ajal on sul käe-jala juures kõik, mida vajad. Sealjuures on tähtis märkida, et töölaual peaksid tõesti olema vaid asjad, mida sa kasutad. Näiteks kui sa ei pea igapäevaselt printima, võid sa selle paigutada kappi ning vajadusel selle välja võtta. 

Ära karda segavaid faktoreid! Iga inimene on tööharjumuste poolest erinev. On neid, kes suudavad efektiivselt töötada üksnes vaikuses, ent on ka neid, kelle jaoks on taustamüra väga oluline. Kui sa tunned, et su tööviljakus suureneb muusika saatel, kuula midagi head, mis sulle meeldib. Samas kui sa elad üksi või oled kodus üksinda, annab see sulle võimaluse töötada ka vaikuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. March 2017, 18:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing