Kaupleja Alex • 19. juuni 2018 kell 14:15

Kaupleja Alex: mõni päev lihtsalt polegi pühapäev

Kaupleja Alex  Foto: Anti Veermaa

Igaühel on vahel tunne, et mõnel päeval ei õnnestu mitte midagi. Kohe ükski asi ei tule välja. Kõik läheb plaanitule vastupidiselt. Minul oli eile selline tunne.

Eile sulges stop-loss ootamatult minu pika positsiooni ravimiarendaja Achaogeni aktsias. Või tegelikult tuleb tunnistada, et see ikkagi polnud ootamatu, sest Achaogen käituski imelikult, liikus pigem külgsuunas või tiksus allapoole, selle asemel et ettenähtud moel enne oma suurt sündmust ülespoole rühkida.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9650 EUR

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9790 EUR

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Positsioonid kukkusid kokku

Vahepeal kaalusin täitsa tõsiselt ka ise positsiooni kinnipanekut. Kui ülesjooksu strateegia ei tööta, siis ta ei tööta, pole mõtet vägisi positsiooni lahti hoida. Nüüd siis tuli esmaspäeval stop-loss ja tõi lõputu õuduse asemele õudse lõpu.

Teine positsioon, mis kokku kukkus, oli Deutsche Telekom. Ka seal rakendus stop-loss, aga et ma olin selle tõstnud ostuhinnast kõrgemale, sain sellest tehingust vähemalt kasumit.

Deutsche Telekomi jaoks oli esmaspäev või tegelikult isegi juba eelmine reede samuti õnnetu aeg. Aktsia kurss oli just hakanud viimaks kosuma ja siis tuli kehv uudis, et ettevõtte tehingut Tele2ga viimase Hollandi üksuse ostmiseks hakkavad täpsemalt uurima ELi konkurentsiametnikud.

Uurimine võib kesta neli kuud ja lõppeda tehingule veto panemisega. Sellele uudisele lisas esmaspäeval kaalu veel nõrkus kõigil Euroopa turgudel.

Plaan töötab, aga ilma minuta

Veel üks esmaspäevane nukker uudis oli Inteli aktsia järsk langus. Mäletatavasti proovisin Intelit eelmisel nädalal lühikeseks müüa põhjendusega, et tuntud arvutiprotsessoritootja tulevik on tume. Et uusi protsessoreid ei saada õigel ajal turule ja et konkurendid krabavad turuosa.

Ja täitsa nagu needus – nii pea, kui stop-loss-order oli siingi minu positsiooni kinni pannud, algaski Inteli aktsia kursi järsk langus. Minu mõte oli õige, minu plaan töötas – aga ilma minuta.

Mõtlesin aga, et mis halvasti, see uuesti. Ehk teisisõnu, kui Inteli kursi langusele pöördumine täna kinnitust saab, lähen selles aktsias uuesti lühikeseks.

Täna, kohe börsipäeva alguses, panustasin veel ka elektriautode tootja Tesla aktsia langusele, selle tehingu põhjustest kirjutan pikemalt juba homme. Seniks saab selle kauplemisidee käekäiku jälgida minu kauplemiskontolt.

Hetkel kuum