Kaupleja Alex • 5. oktoober 2018 kell 13:12

Õnnitlused dr Alexander Elderilt

Pärast eilset Elon Muski säutsu Twitteris, mille ta avalikustas pärast Ameerika Ühendriikide aktsiaturu sulgemist, langes aktsia hind veel mõne protsendi võrra.

Naftamahutid: nafta hindade vahe tekitab mulle peavalu.  Foto: Reuters/Scanpix

Elon Musk tegi Ühendriikide väärtpaberituru järelevalve (SEC) kulul nalja, öeldes nende kohta Shortseller Enrichment Commission (tõlkes: lühikeseks müüjate rikastamise komisjon). Tesla (TSLA) aktsia hind järelturul langes pärast seda 274 dollarile. See tegi meele kohe heaks, kuna sulgesin enda positsiooni hinnaga 305 dollarit aktsia kohta. Tuletan meelde, et minu soetushind oli 269 dollarit. Minu Tesla tehingut kiitis ka dr Elder isiklikult, ta kaalus eelmisel reedel Tesla aktsiate ostmist ka ise.

Kas peaksin uuesti kaaluma Tesla pika positsiooni võtmist? Ma kardan, et sel korral ei ole mul Tesla aktsiate ostmiseks piisavalt enesekindlust. Olen seisukohal, et Elon Muski säuts pole praegu piisav, et alustada tema vastu uut kohtuprotsessi. Eile oli turul märgata ka negatiivset dünaamikat. Usun, et mõistlik oleks pika positsiooniga oodata.

Nädala alguses sulgesin ka General Electricu (GE) positsiooni, mis tõusis esmaspäeval 15%. Graafikul on näha, et minu teine ost oli sooritatud täiesti põhjast. Pean tunnistama, et see oli suuresti juhuslik. Tegin mitu sisenemist, et vältida mõistatamist, mis tasemel on põhi. Uskusin, et hind hakkab liikuma üles ja iga järgnev liikumine alla andis mulle võimaluse soetada aktsiad veel odavamalt. Loomulikult ei tohiks seda liiga palju teha.

Foto: kaupleja alex

Mis saab naftast?

Mis pakub mulle endiselt peavalu, on kütuste hinnavahe. See suureneb jätkuvalt. Kasvatasin mahtu 0,2 ühiku võrra ning nüüdseks on minu tehingu mahu suurus 1,2 ühikut. Hinnavahe Brenti ja WTI vahel kasvas eile 11 dollarini. Ma loodan, et hinnavahe enam ei kasva. Väga mugav on jälgida kahe vara liikumist, kasutades Chart-in-Chart indikaatorit (näha ülemisel graafikul). Tegemist on turuneutraalse positsiooniga, kuna selle tehingu puhul pole oluline, mida teevad alusvara hinnad eraldi. Tähtis on, et hinnavahe kahe alusvara vahel kahaneks ajaloolise keskmise 3 dollari tasemele. Praegu töötavad swap-tasud minu kasuks (nii WTI pika kui ka Brenti lühikese positsiooni puhul), seega saan positsiooni kauem lahti hoida.

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Hetkel kuum