Äripäev • 4 veebruar 2019

Automüüja käive kasvas 157 miljoni euroni

Amservi Järve esindus.  Foto: Andras Kralla

Eesti automüüja Amserv Grupi käive kasvas möödunud aastal 7 protsenti 157 miljoni euroni ning puhaskasum enam kui veerandi võrra 2 miljoni euroni.

Ettevõtte tegevjuhi Rene Vareki sõnul iseloomustas möödunud aastal kogu autoturgu vähene kasv. “Kui aasta esimese kaheksa kuu jooksul toimus kasv kogu Euroopa autoturul, siis aasta viimased kuud sellele enam lisa ei toonud. Seda eeskätt uue saastekulu arvestamise ning mõõtmise standardi (WLTP) muutmise tõttu, millele vastavate autode turule tulek võttis aega,” ütles Varek.

Möödunud aastal võeti Eestis esmakordselt arvele 30 247 sõidu- ja tarbeautot, ehk 3,8 protsenti rohkem kui aasta varem. Seejuures müüs Amserv Eesti turule 3453 uut autot ehk 2,5 protsenti varasema aastaga võrreldes enam. Varek tõi võrdluseks ka Läti turu, kus võeti möödunud aastal arvele 17 717 sõidu- ja tarbeautot ning kus Amserv müüs turule kokku 2229 autot ehk üle 10 protsenti rohkem kui aasta varem.

“Kokkuvõttes õnnestus meil hoida Eestis oma 11,5-protsendilist turuosa võrreldes varasema aastaga enam-vähem samal tasemel ning kasvatada Lätis jõudsalt oma turuosa, mis moodustab nüüd 12,5% koguturust,” märkis Varek. Kasutatud autosid müüs ettevõte Eestis ja Lätis kokku 2279.

Amservil on Eestis ja Lätis 11 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad automarke Toyota, Lexus, Opel, Peugeot ja Hyundai. Jaanuaris müüs Amserv Opeli ja Peugeot' müügiga tegeleva tütarfirma Ascar Auto seni Fiati ja Subaru edasimüügiga tegelenud Autospiritile. Amserv Grupi juhatuse esimehe Raivo Küti sõnul keskendub Amserv edaspidi Toyota ja Lexuse müügile.

Hetkel kuum