Äripäev • 10. detsember 2018 kell 10:38

Kas tehisintellekt diskrimineerib?

Sarnaselt inimesele on tehisintellekti jaoks oluline sisend, millest sõltub, kas tehisintellekt teeb kallutatud otsuseid, ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis Microsoft Eesti juht Mart Mäe.

Microsofti kasutajate jaoks on tõenäoliselt tuttav tehisintellekt Cortana.  Foto: EPA

Saatejuhi küsimuse peale, kas mõnda inimest võib tehisintellekt hakata diskrimineerima, kui ta ei mahu kindlate parameetrite sisse, ütles Mart Mäe, et tehisintellekt käitub ratsionaalselt.

"Kui anname tehisintellektile kvaliteetseid andmeid, siis tundeid tal ei ole," rõhutas Mäe. "Tal ei ole mälu, et keegi ütles talle kunagi midagi halvasti või et talle mingi organisatsioon ei meeldi. Ta pigem teeb väga ratsionaalseid otsuseid – kui tal on hea andmestik ja hea mudel, siis ta teeb neutraalseid otsuseid.

Mäe sõnul võib tehisintellektil jääda puudu küll inimlikkusest, kuid ta ei eelista, vaid ütleb, mis on parim valik.

Miks maksab Äripäeva Palga TOPi võitnud Microsoft Eesti nii suurt töötasu ja kui palju kasutab ettevõte välistöötajaid, saab kuulata pikemalt hommikuprogrammist.

Lisaks käis stuudios tänavu Eesti Ajalehtede Liidu aasta pressisõbra tiitli pälvinud riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson, kes jagas muu hulgas mõtteid pressivaenlaseks valitud Danske Banki endise juhi Aivar Rehe kohta.

20aastaseks saanud konkursist "Aasta turundustegu" rääkis konkursi rajaja ja praegu konverentsifirmat Confent juhtiv Endrik Randoja.

Hommikuprogrammi vedasid Hando Sinisalu ja Ken Rohelaan.

Hetkel kuum