Äripäev • 13. detsember 2018 kell 9:51

28aastaselt rahaliselt vabaks

Säästmist tuleks alustada võimalikult vara, et saaks kasvatada portfelli ehk säästude hulka võimalikult suureks, kui on aeg hakata tootlusega raha teenima, ütles varem Eesti Pangas ja finantsinspektsioonis töötanud ning nüüd Tallinna 32. keskkoolis ettevõtlikkusõpetaja ametit pidav 28aastane Liisi Kirch Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Liisi Kirch on saavutanud finantsvabaduse esimese astme, kui suudab investeeringutelt teenitud rahaga katta oma igapäevaks elamiseks vajaliku kulu.  Foto: Äripäev

"Kui sa oled aastaga kõrvale pannud kas või 200 eurot, siis oled paremas seisus kui see, kes ei ole mitte midagi kõrvale pannud," ütles Kirch. Samas soovitas ta esialgu hoiduda varaklassidest nagu näiteks krüptovaluuta, kus on suurem risk suure vaevaga teenitud rahast ilma jääda.

Samuti jagas Kirch säästunippe, mis on saanud tema elustiili osaks. Intervjuud Liisi Kirchiga saab kuulata alates 8:26.

Hommikuprogrammis selgitas ka EY juhtivpartner ja maksuekspert Ranno Tingas, mida peavad Eesti ettevõtted silmas pidama ning tegema Euroopa Liidu direktiivide ja 1. jaanuaril jõustuvate maksumuudatuste tõttu. Intervjuud Ranno Tingasega saab kuulata alates 19:25.

Lisaks rääkisime blogi dividendinvestor.ee autori ja endise Danske pensionifondide juhi Märten Kressi ning Naisinvestorite Klubi eestvedaja Kristi Saarega sellest, miks nad otsustasid kolida oma aktsiainvesteeringud välismaakleri juurde. Intervjuud Märten Kressi ja Kristi Saarega saab kuulata alates 28:53.

Hommikuprogrammi vedasid Juhan Lang ja Ken Rohelaan.

Hetkel kuum