Kuigi Tuleva andmete järgi on pensioni teise samba kogujate seas märgatavalt suurenenud nende hulk, kas tahavad sissemakset suurendada, moodustavad selliselt käituvad inimesed väikese osa ühiskonnast, leiab RahaFoorumi looja ja finantsentusiast Taavi Pertman.
- “Tõnu ja mina elame väikeses mullis,” märkis finantsentusiast Taavi Pertman. Foto: DPA / Picture Alliance / Scanpix
Pertman rääkis Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, et kuigi
pensioniühistu Tuleva juht Tõnu Pekk näeb hoogsat huvi teise samba pensionifondide sissemaksete suurendamiseks ja ta ka ise esitas avalduse sissemakse suurendamiseks, siis paljud seda siiski ei tee.
"Tõnu ja mina elame väikeses mullis," märkis Pertman. Finantsentusiasti sõnul on tema ja Peki ümber tekkinud ringkond inimestest, kes mõtleb finantsteemadele ja sealhulgas pensionisammastele aktiivselt, kuid üldist statistikat vaadates enamik siiski ei mõtle oma pensionifondi sissemaksete suurendamisele. "Otsuse tegemine tundub liiga keeruline," märkis Pertman. "Inimene teeb vaikimisi valiku ja ei otsusta," lisas ta.
Pertman selgitas lähemalt kriteeriume, mis aga aitavad leida enda jaoks parima pensionifondi.
Taavi Pertmani intervjueeris Igor Rõtov.
Taavi Pertman: pensioni sissemakse suurendajad elavad väikeses mullis
Seotud lood
Oktoobris ja novembris on Tuleva pensionikogujad hirmsa hooga hakanud esitama avaldusi teise samba sissemakse suurendamiseks, ütles pensioniühistu juht Tõnu Pekk.
Pensioni investeerimiskonto kaudu iseseisvalt oma tuleviku kindlustajate investeerimistootlus ei ole kiita. Põhjuseid võib leida mitu ning oma osa mängivad selles kindlasti ka pankade kõrged teenustasud.
Praeguseks on enamik inimesi LHV kaudu valinud oma teise pensionisamba sissemakseks 6% ehk suurema variandi, mis ületab panga varasemat eeldust, ütles LHV varahaldusjuht Vahur Vallistu.
Autorendifirma Planet42 ümber toimuv ei ole Eesti säästjate ja investorite jaoks rahaliselt nii dramaatiline, kui esmapilgul paistab. Tõelist hävingut kuulutab pikas vaates hoopis hoiustel seisev raha ja aktiivsete investorite turu keskmisest kehvem tootlus, kirjutab Äripäeva investeerimisvaldkonna juht Juhan Lang.
Lisatud interaktiivne kaart Läänemereriikide tänase olukorraga töötuskindlustussüsteemis
Täna näib mõeldamatu tegutseda ja töötada riigis, kus puudub töötukassa ning töötuskindlustus. Ometi kaheldi veel paar aastakümmet tagasi Eestis sotsiaalsüsteemi rajama asudes selle vajalikkuses sügavalt. Veenmist, et tegu on tõesti olulise asjaga, oli selle algatajatel omajagu.