Praeguse majandusolukorra juures saab samuti suurendada palganumbrit märkimisväärselt, ütles investor ja rahatarkuse koolitaja Kristi Saare.
![Investor ja rahatarkuse koolitaja Kristi Saare](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=16ca621f-0613-5372-89ef-f969d6a328f7&width=3840&q=70)
- Investor ja rahatarkuse koolitaja Kristi Saare Foto: Raul Mee
Saare hinnangul võib valdkonnavahetus pakkuda palju järsemat palgatõusu kui lihtsalt tööandjalt juurde küsimine. "Inimesed kirjutavad mulle oma edulugusid, et valdkonna vahetusega on palk tuhat eurot kuus kõrgem," rääkis ta Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis.
Samuti on Saare meelest väga tervitatav lisaoskuste kiire juurde õppimine. "Väga paljud oskused on tänapäeval ülekantavad. Kui sa oled näiteks spetsialist, kes töötab arvutiga, siis sul on väga palju oskusi, mis on ülekantavad," rääkis Saare.
Juttu tuli ka sellest, miks on palganumbrist avalikult rääkimine põlu all ja kuidas tegelikult tuleks suhtuda sissetuleku avalikustamisse.
Intervjueeris Lauri Leet.
Kristi Saare annab nõu, kuidas palgale tuhat eurot juurde lisada
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskmine palk oli kolmandas kvartalis 1959 eurot, mis on 8,1% kõrgem kui aasta tagasi, kuid kvartali võrdluses keskmine palk langes. Edaspidi palgakasv aeglustub, IT-sektor ootab uuel aastal poole väiksemat palgasurvet.
Riigikogu juhatus ja neli fraktsiooni (Eesti 200, REF, SDE, EKRE) panid täna allkirja eelnõule, millega vähendatakse saadikute kuluhüvitisi kuuendiku võrra.
Eestis on vähe insenere, sest valdkond ei paista piisavalt seksikas. Isegi kui töötasu ulatub 3000 euroni kuus, siis ainult sellest ei piisa, märkisid insenerifirmade juhid ja aasta noore ettevõtja nominendid Sander Mitendorf ja Silver Pütsep.
Vana majandusmudel, mille hulka kuulub igakuisest palgast sõltumine, on vaja ära lõhkuda, tõdes Euroopa Innovatsiooniakadeemia president Alar Kolk. Tema sõnul päästavad Eestit suurem hulk ettevõtjaid ja idufirmalik mõtlemine.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.