Äripäev eetris: valitsuse tants jätkub, kuni uut triot pole koos
Koalitsioonipartnerite isuga väljamängitud tülis on rohkem punktivõtmist, kui tõsist soovi uut valitsust kokku panema hakata, arutasid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.
Koalitsioonis käriseb, lahkhelisid tekitab valimisõiguse äravõtmise protsess, seisma jäänud seaduseelnõud ning regionaalministri omadus jääda pidevalt meedia hambusse.
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon tõstab sel kuul lauale teema, kas Ühiskonnauuringute Instituudi uuringud on olnud keelatud annetus Isamaale.
LHV otsus lõpetada pensionifondide müük kaubanduskeskustes haukab Lindomare müügiagentuuri töölaualt suure ampsu. Kuigi ettevõtte juht LHV kriitikaga ei nõustu, arvab ta, et ühel hetkel reguleeritakse selline müük niikuinii võimatuks.
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.