• Hea palk tagab, et parimad jäävad

  Äripäeva koostatud palgamaksjate edetabelisse on viimased viis aastat peaaegu eranditult kuulunud ka advokaadibüroo TGS Baltic (endine Varul). 2015. aastal kohal 184, 2016. aastal kohal 186, 2017. aastal kohal 98 ning käesoleval aastal juba esimese kuuekümne hulgas. Advokaadibüroode arvestuses aga hoiab TGS kõigutamatult esikohta.

  Vestlesime Advokaadibüroo TGS Baltic partneri ja vandeadvokaadi Sander Kärsoniga mõistmaks, mis on numbrite taga.

  Teie bränd ei ole väga tuntud. Kas tegemist on uue tegijaga turul?

  Vastupidi, tegemist on väga pika staažiga advokaadibürooga, mis tähistas kevadel veerandsaja aasta täitumist ehk 25-ndat juubelit. TGS Baltic on meie uus nimi, mille all tegutseme alles paar viimast aastat.
  Tegemist on Paul Varuli poolt asutatud bürooga, mis on Eestis omal alal üks esimesi ja vanimaid. Lühend TGS Baltic tekkis laienemisel, kui ühinesime Baltikumi hinnatud büroodega. Mujal Balti riikides ja ka välisturgudel on tegemist siiski väga tuntud nimega ja ka Eestis oleme juba suutnud oluliselt tuntust kasvatada.

  Kõrge palga maksmine ei tooda meile kasumit, kuid võimaldab läbi parimate töötajate pakkuda kõrgeima kvaliteediga teenust, stabiilsust ja usaldusväärsust.

  Sander Kärson
  Advokaadibüroo TGS Baltic partner ja vandeadvokaat

  Te olete aasta-aastalt järjepidevalt advokaadibüroode lõikes palgamaksjatena kõige kõrgemal kohal. Miks te maksate nii kõrget palka?

  25-aastase ajaloo vältel on büroo personalipoliitikas olnud üks eesmärk – palgata parimaid spetsialiste. Selleks, et neid palgata ja hoida, tuleb neile maksta parimat tasu. See on asutaja Paul Varuli moto olnud esimesest päevast alates ning läbivaks jooneks tänaseni.
  Me oleme kogu eksisteerimisaja vältel väärtustanud seda, et tiim oleks ja püsiks ühtsena ning seetõttu oleme ka maksnud selgelt turu keskmist ületavat tasu. See loob ka tugevat lisaväärtust meie klientidele stabiilse ja usaldusväärse partneri näol – kõik võidavad.
  Tõsi, kõrgema palga maksmine võib tähendada büroole väiksemat kasumit, kuid lõpptulemusena saame pakkuda paremat teenust. Kliendid tulevad meie juurde ikka ja jälle tagasi.
  Kõrgem palgatase ei tähenda seda, et tegemist oleks ülemakstud inimestega, hoopis vastupidi – on teada, et advokaadid saavad tasu tunniarvestuse alusel, seega kõrge tasunumber tähendab seda, et bürool on palju kliente ja tehakse palju tööd. Suured palgad tulevad suure tööga. Ehk et jah, tasu on suur, kuid ka vastutus on suur.

  Mille poolest eristub TGS Baltic konkurentidest?

  Eristume suuresti selle poolest, et meil on kogenud advokaatide kiht väga suur. See näitab seda, et need inimesed, kes meie juurde on tulnud, on siia ka jäänud.
  Palk on ju vaid üks element, tegelikkuses panustab büroo palju üleüldisesse spetsialistide arengusse läbi täiendkoolituste ja muude tegevuste. Eesmärk on olnud kasvatada ühtne tiim, kes üksteist toetades, abistades, suunates suudab parimal viisil oma klientide vajadusi rahuldada.
  Advokaat peab olema see, kes on lahinguväljal selge pilgu ja sirge seljaga ja läheb läbi probleemide rägastiku, see omakorda eeldab ka, et advokaadil on kindel seljatagune ja pädev, abistav ja toetav meeskond. Meie büroos on ajalooliselt peetud oluliseks seda, et kõigil peab olema hea. Siin peame silmas nii meie töötajaid kui kliente. Sellest lähtume ka oma sisekliima kujundamisel.

  Advokaat peab olema see, kes lahinguväljal selge pilgu ja sirge seljaga läbi probleemide rägastiku läheb. See omakorda eeldab, et tal on kindel seljatagune ja toetav meeskond.

  Sander Kärson
  Advokaadibüroo TGS Baltic partner ja vandeadvokaat

  Igast inimesest ju tippadvokaati ilmselt ei saa? Millised isiksuseomadused määravad, kes sobib sellele ametile ja kes mitte?

  See võib tunduda küll paradoksaalne, aga hea advokaat ei ole see, kes noorena koolis kõige paremini õppis või paragrahve unepealt teab. Hea advokaadi põhiline tunnus on tahe ja võime hästi klienti teenindada. Ta peab vaimustuma sellest, et ta saab kedagi aidata, antud juhul siis büroo kliente.
  See on töö inimestega ja nii seda tulebki võtta. Eriala teadmine peab kõigil olema, kes juura alal töötavad, aga kõige olulisem on, et sa pead tahtma oma klienti aidata, tundma tema äri ja kui seda ei ole, siis sa ei suuda oma tööd hingega teha.
  Mitte vähem oluline pole süvenemisoskus, sest advokaat peab süvenema ka pisidetailidesse, lõpuni välja ning mõistma kliendi äri olemust ja muret, mida tegelikult lahendada tahetakse. Advokaadid spetsialiseeruvad teatud ärivaldkondadele, et tegevusvaldkondi, kus kliendid tegutsevad, läbini mõista ja tunda, teada selle probleeme ja murekohti.
  Advokaat peab ühtlasi olema ka suurepärane inimeste tundja, olulised on psühholoogilised oskused. Ühtlasi iseloomustavad teda väga hea läbirääkimisoskus, kiire reageerimine ja palju muud. Meie kolleegid selles osas on väga headeks näideteks.

  Mis teeb advokaadi tööst huvitava töö? Seda ametit vaid palga pärast valides ilmselt kaua vastu ei peaks?

  See on intellektuaalseid väljakutseid pakkuv, ääretult põnev ja muutlik töö, kus pead tegelema keeruliste erialaliste küsimustega. Heal advokaadil paneb see silma särama.
  Ääretult oluline on siin ühtne meeskonnatunnetus, kolleegide toetus. Ilma selleta seda tööd teha ei jaksaks. Meil pannakse palju rõhku sellele, et inimesed omavahel klapiks.
  Pisut teise nurga alt vaadatuna võiksin võrrelda advokaate näiteks kirurgidega, kellel ei pane ju ka nuga ja veri ja katkised inimesed silma särama – selleks on ikka keerukate juhtumite lahendamine, loov süvitsi läheneda ja lõpuks saavutuse magus maitse.

  Mis on TGS Balticu eesmärk tööandjana?

  Siinkohal toon välja juhtmõtte, millest meie büroo lähtub: olla vastutustundlik tööandja, mis laiemas plaanis tagab selle, et meie töötajad võtavad vastutuse ka meie kui organisatsiooni ees. Seda tehes võtavad ühtlasi vastutuse ka klientide ees.
  See, mida sa välja annad, seda saad ka tagasi. Tänu heale meeskonnale suudabki TGS pakkuda sellist kvaliteetset teenust, mis neid teiste seas esile tõstab.

  Vaimselt raske töö kulutab väga suures mahus inimese ressursse. Kui palju ja kuidas te üheskoos lõõgastuda ja puhata saate? Kas veedate ka tööväliselt koos aega?

  Meil on erinevaid suve-, sügis- ja talveüritusi, mida me koos teeme. Näiteks üks traditsiooniks saanud üritus kannab nime Sügisball, kus käime üheskoos seenel või marjul. Erinevaid suuremaid organiseeritud üritusi on vähemalt neli korda aastas, kuid väiksemaid käike lisandub ikka omajagu.
  Ühisürituste osavõtuprotsent on alati ka väga kõrge. Eks juba selle huvi tõttu korraldame neid rohkem. Meeskonnaliikmete omavaheline klapp ka töövälisel ajal on väga hea ning see muudab ürituste kordamineku väga lihtsaks.

  Vastutust, nagu Te ka ise kinnitasite, on palju. Kuidas advokaadid sellega toime tulevad, kes neid suunab ja toetab?

  Me töötame tiimides, kus igal meeskonnal või rakukesel on oma juht, kelle ülesanne lisaks muule on jälgida, mis tema grupis parasjagu toimub. Neid aga toetavad omakorda teiste tiimide juhid.
  Ühtne küünarnukitunnetus igal tasemel on see, mis meid kindlasti iseloomustab. Loomulikult ei ole murede eest keegi täielikult kaitstud, neid tuleb ikka ette, kuid siin on määravaks oskus neid lahendada ja neist õppida. Samas oleme tööandjana olnud valmis ka stressirohkete ja pikema aja vältel töömahukamate perioodide järel võimaldama lisapuhkust.
  Kuna meil on kontorid kolmes Balti riigis, siis töö toimib gruppide vahel ka piiriüleselt. Nii saame jooksvalt olulisi teadmisi ja kogemusi omavahel jagada ning seeläbi kolleegidele abiks olla.

  TGS Baltic

  - Asutatud: 1994

  - Omanikud: Paul Varul, Martin Tamme, Helmut Pikmets, Leonid Tolstov, Marko Kairjak, Kadri Kallas ja Sander Kärson

  - Töötajaid: 54

  - Kontorid Tallinnas ja Tartus

  - Partnerbürood Riias ja Vilniuses

  - Täna üks suuremaid büroosid Eestis, mis on kasvanud orgaaniliselt (ilma liitumisteta teiste advokaadibüroodega)

  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tanel Kandle: auk preservatiivi, sott näkku
Plaan tõsta lastetoetusi on järjekordne näide, kuidas eduka ja targa vaba turumajandusega Eesti ehitamise asemel aitavad ka need, kes ise end parempoolseteks tituleerivad, kaasa riigi vedamisele vasakule sotsiaalsohu, kirjutab ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrant Tanel Kandle.
Plaan tõsta lastetoetusi on järjekordne näide, kuidas eduka ja targa vaba turumajandusega Eesti ehitamise asemel aitavad ka need, kes ise end parempoolseteks tituleerivad, kaasa riigi vedamisele vasakule sotsiaalsohu, kirjutab ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrant Tanel Kandle.
Isegi head tulemused suruvad minu lõheinvesteeringut vee alla
Alles ma rõõmustasin, et rikastun koos Norra lõhemiljardäridega, kui juba sain reedel külma duši – minu portfelli kalakasvataja Lerøy Seafoodi eelmise nädala lõpus avaldatud esimese kvartali majandustulemused kukutasid aktsiat korraga peaaegu 10 protsenti. Ja seda hoolimata rekordilistest kvartalitulemustest ning kalakasvataja sõnul äärmiselt kõrgest roosa kala hinnast.
Alles ma rõõmustasin, et rikastun koos Norra lõhemiljardäridega, kui juba sain reedel külma duši – minu portfelli kalakasvataja Lerøy Seafoodi eelmise nädala lõpus avaldatud esimese kvartali majandustulemused kukutasid aktsiat korraga peaaegu 10 protsenti. Ja seda hoolimata rekordilistest kvartalitulemustest ning kalakasvataja sõnul äärmiselt kõrgest roosa kala hinnast.
Coop Panga tippjuht: usaldust tuleb treenida
Juhtidel peaks olema julgust usaldada oma töötajaid ning juhul kui eesmärgid täidetakse, siis peaks andma präänikut, mitte piitsa, rääkis Coop Panga riskijuht Heikko Mäe.
Juhtidel peaks olema julgust usaldada oma töötajaid ning juhul kui eesmärgid täidetakse, siis peaks andma präänikut, mitte piitsa, rääkis Coop Panga riskijuht Heikko Mäe.
Raadiohommikus IT-minister, aasta reklaamiagentuur ja revolutsioon tervishoius
IT-minister Andres Sutiga räägime Eesti riigi positsioonidest WEB3- ja krüptomaastikul – tegu on kiiresti muutuva valdkonnaga, mis kipub regulatsioonidele jalgu jääma.
IT-minister Andres Sutiga räägime Eesti riigi positsioonidest WEB3- ja krüptomaastikul – tegu on kiiresti muutuva valdkonnaga, mis kipub regulatsioonidele jalgu jääma.
Rootsi esitas taotluse NATOga liitumiseks
Rootsi valitsus otsustas esitada taotluse NATOga liitumiseks, ütles riigi peaminister Magdalena Andersson.
Rootsi valitsus otsustas esitada taotluse NATOga liitumiseks, ütles riigi peaminister Magdalena Andersson.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.