• RIA.com Marketplaces: Eesti TOP 10 uut idufirmat 2020-2021

  Foto: Julia-Maria Linna

  Eesti IT-ettevõtte analüütikud on vaatlesid kõiki pandeemia ajal tegevust alustanud idufirmasid. Räägime kõige huvitavamatest neist, alates alternatiivist näomaskile kuni turismiäri YouTube’ini.

  Praegu on Startup Estonia andmebaasis 1175 idufirmat. Nende selle aasta esimese kvartali käive oli 255 miljonit eurot. Samuti Startup Estonia andmetel maksid idufirmad 28,8 miljonit eurot makse. Seda on 8% rohkem, kui 2020. aasta esimeses kvartalis. Suurimad tööjõumaksude maksjad olid Bolt (3,8 mln eurot), Wise (3,6 mln eurot), Paxful (1,7 mln eurot) ja Veriff (1,1 mln eurot). Aga millised uued idufirmad tõusevad teiste seast esile?
  Analüütikud Eesti IT-firmast RIA.com Marketplaces, kes ajab edukat äri suures Ukrainas ja on tuntud oma automüügiportaaliga AUTO.RIA.com (kuulub maailma TOP 6) ja kinnisvaraportaalile DOM.RIA.com, on analüüsinud 162 idufirmat, mis loodi Eestis aastatel 2020-2021. Nende seast valiti välja 10 kõige huvitavamat startupi.
  1. Sunmill – päikesejaamad
  See idufirma registreeriti 2020. aasta mais. Startupi eesmärk on muuta päikeseparkide rajamine lihtsaks ja kättesaadavaks nagu Google’i otsing. Sunmilli omanike sõnul on idufirma eesmärk kokku viia maaomanikud ja investorid, et rajada päikeseparke. Eelmisel aastal osales Sunmill Prototroni kevadises investeerimisraundis, pärast seda käivitas Fundwise’is avaliku rahastamiskampaania. Vaid ühe nädalaga kogus startup 100 000 eurot.
  On märkimisväärne, et 2021. aasta esimeses kvartalis oli selle ettevõtte käive noorte idufirmade seas suurim – 250 000 eurot.
  2. ShopZ – e-poe lahendused
  See idufirma loodi 2020. aasta juunis. ShopZ’i missiooniks on lihtne e-kaubandus kõigile ja võimalus oma tooteid monetiseerida. Startup pakub lisaks e-poe loomisele ka terviklikku müügiplatvormi, mis aitab kiiresti luua, laiendada ja hallata e-poodi.
  2021. aasta esimese kvartali käive ulatus 127 000 euroni.
  3. Income – investeerimine laenudesse
  Income arendab järgmise põlvkonna P2P kauplemisplatvormi, mis pakub turvalisemat ja läbipaistvamat investeerimist kõigile. Ettevõte loodi 2020. aastal. Selle omanike sõnul asutati Income investorite poolt ja investorite jaoks. Startupi eesmärk on anda igale soovijale võimalus investeerida laenudesse ja saada hõlpsasti passiivset tulu.
  Startupi 2021. aasta esimese kvartali käive oli 102 000 eurot.
  4. Enty – haldustugiteenused
  Enty on ühtne haldustugiteenuste juhtpaneel, kus klient saab hallata kõiki äriprotsesse. Ettevõte asutati 2020. aasta lõpus. Nagu ettevõtte omanikud rõhutavad, on startup suunatud selliste põhiprobleemide lahendamisele nagu ettevõtte registreerimine, maksuaruandlus, investeeringute haldamine.
  2021. aasta esimeses kvartalis oli ettevõtte käive 41 000 eurot.
  5. Respiray – alternatiiv näomaskile
  See idufirma asutati pandeemia ajal 2020. aastal. Ja ettevõtte põhitoode on otseselt seotud COVID-19 levikuga. See on alternatiiv näomaskile, mis tapab viiruseid. Kaelaskantav UV-mooduliga õhupuhastaja hävitab viiruste DNAd ja RNAd ja näole jõuab 99% puhastatud õhk. Seade puhastab 55 l õhku minutis, mida on neli korda rohkem kui keskmine inimene hingab sisse puhkeasendis.
  Idufirmast on kirjutanud sellised maailmakuulsad meediakanalid nagu Daily Mail, Reuters ja CNN.
  2021. aasta esimese kvartali käive oli 30 000 eurot.
  6. Virtonomics – mäng ettevõtjatele
  Virtonomics Entrepreneur on online-ärisimulaator mitmikmäng, mis on mõeldud algaja ettevõtja koolitamiseks. Startup alustas oma tööd 2020. aastal. Peaomadus on realistlik virtuaalne turg ja konkurentsikeskkond äriideede otsimiseks ja testimiseks. Lisaks ka virtuaalne ettevõtte ning äriprotsesside mudel, mis on loodud äristrateegiate katsetamiseks.
  2021. aasta esimeses kvartalis oli ettevõtte käive 293 000 eurot.
  7. Skillus – personaliotsing
  Skillus värbab vabakutselisi töötajaid lähtuvalt nõudlusest, võimaldades kohe leida abi igapäevaste ülesannete täitmisel. Idufirma asutati 2020. aastal.
  Ettevõte on juba saanud investeeringuid summas 60 000 eurot ja esimese kvartali käive ulatus 26 000 euroni.
  8. WehireAI – töötajate sobivuse hindamine
  See idufirma aitab ettevõtetel tõhustada värbamisprotsessi. Peaomadused on neuroteadusel põhinevad mängud ja emotsioonide äratundmine töötaja sobivuse hindamiseks. Käiku läheb kõik: 25 000 andmepunkti tuvastavad kandidaadi potentsiaali, mängud aitavad hinnata tähtsaid iseloomuomadusi, algoritmid annavad valideeritud käitumisandmeid, mis hindavad tegelikku potentsiaali ja seda eelarvamusteta.
  Idufirma asutati 2021. aastal ja see on juba saanud investeeringuid summas 155 000 eurot.
  9. DUCKT – infrastruktuur elektritranspordile
  Viimasel ajal on eurooplased hakanud aktiivselt kasutama elektrilisi tõuke- ja jalgrattaid. Seetõttu DUCKT on välja töötanud laadimisadapterid taolise transpordi jaoks. Neid võib paigaldada igale poole, isegi tänavavalgustite, pargipinkide või muu tänavamööbli alla. Laadimiseks võib kasutada ka päikesepaneele.
  Idufirma asutati 2020. aastal. 2021. esimese kolme kuuga ulatus ettevõtte käive veidi üle 9000 euro.
  10. TravelTube – YouTube turismiärile
  See startup asutati 2021. aastal. TravelTube pakub reaalajas usaldusväärset infot kohalikelt elanikelt ja teistelt reisiekspertidelt. Lisaks on võimalik suhelda reisijatega kogu maailmast, saada soovitusi restoranide kohta ja isegi reserveerida laua. Reisijuhid kogu maailmast hakkasid kasutama TravelTube’i oma videosisu edendamiseks ning potentsiaalsetel turistidel on võimalus tuuri vaadata ja selle broneerida.
  Andmed käibe kohta puuduvad, kuid idufirma on saanud 50 000 eurot investeeringuid.

  Lühidalt RIA.com Marketplaces’st

  Juba teist aastat järjest pääseb ettevõte Gaselli TOPi, kui üks Eesti kõige kiiremini kasvavaid ettevõtteid.

  AIM Groupi analüüsi 2019 Global Classified Annual Report andmetel on RIA.com Marketplaces OÜ maailma kuulutusteportaalide edetabelis 23. kohal.

  Rahvusvaheline krediidiinfo ettevõte AS Creditinfo Eesti andis RIA.com Marketplaces OÜ-le tunnistuse „Edukas Eesti Ettevõtte 2016-2020“.

  Alates 2018. aastast ettevõtte on Eesti e-Kaubanduse Liidu liige ja 2020. aastast kuulub ka Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liitu.

  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Kaamose tegevjuht: Lätis (veel) buumi ei ole
Läti kinnisvaraturu viimaste aastate kasvutempo pole küll selline nagu Eestis, aga see-eest tugeva kasvupotentsiaaliga, nendib kolm aastat lõunanaabrite turul tegutsenud Kaamos Kinnisvara värske tegevjuht Taimo Murer.
Läti kinnisvaraturu viimaste aastate kasvutempo pole küll selline nagu Eestis, aga see-eest tugeva kasvupotentsiaaliga, nendib kolm aastat lõunanaabrite turul tegutsenud Kaamos Kinnisvara värske tegevjuht Taimo Murer.
Neste aktsia sööstis tulemuste peale langusse
Neste aktsia sööstis Helsingi börsil hommikul ligi 10protsendisesse langusesse pärast oodatust nõrgemate kvartalitulemuste avaldamist, aga kosus sellest veidi ja praegu saab langust mõõta 5 protsendiga.
Neste aktsia sööstis Helsingi börsil hommikul ligi 10protsendisesse langusesse pärast oodatust nõrgemate kvartalitulemuste avaldamist, aga kosus sellest veidi ja praegu saab langust mõõta 5 protsendiga.
Green Marine ootab oma kollektiiviga liituma HR Partnerit
Kandideerimise tähtaeg: 16.08.2021
Kandideerimise tähtaeg: 16.08.2021
Harjumatu transpordiviis tõmbab vedude hinda alla
Alles eelmisel nädalal saabus Hollandist Kaunasesse esimene konteinerite ja poolhaagistega kaubarong mööda Euroopa standardlaiusega raud­teed, nädal varem alustas Läti raudtee poolhaagiste vedu kahe suurema sadama vahel ning jäänud on veel käivitada pool­haagiseid­ vedav rong Muuga ja Kaunase vahel.
Alles eelmisel nädalal saabus Hollandist Kaunasesse esimene konteinerite ja poolhaagistega kaubarong mööda Euroopa standardlaiusega raud­teed, nädal varem alustas Läti raudtee poolhaagiste vedu kahe suurema sadama vahel ning jäänud on veel käivitada pool­haagiseid­ vedav rong Muuga ja Kaunase vahel.