Mariliis Pinn • 27 oktoober 2016

Milline on parim telekomifirma?

Dan Strömberg, Telia Eesti juhatuse esimees  Foto: Andres Haabu

Kasutajad tahavad vähema raha eest rohkem sisu, ja kõike kiiremini. Juba vähem kui aastaga kahekordistub keskmise telekommunikatsiooni teenuse tarbija andmemaht.

Kes suudab arengutega sammu pidada? Kes on lootusetult ajast maas? Vaata TOPist.

Äripäeva telekommunikatsiooniettevõtete topi esikoha hõivanud Telia Eesti AS-i, kel seljataga mitu head kasvuaastat, aastakasum kasvas mullu pea 9,9 miljoni võrra. Ambitsioonikas turuliider ei kavatse liidrikohta käest anda, jätkab mahukaid investeeringuid ja teeb kõik selleks, et klienti hoida.

Telia on viimase aasta jooksul teinud läbi hulgaliselt muutusi, uuenenud on juhtkond ning seatud uusi eesmärke telekommunikatsiooniturul. Jaanuaris lahkus ettevõttest pikalt ametis olnud Eesti Telekomi juht Valdo Kalm. Ettevõtte kaptenisillale astus Leedu telekomfirma Omnitel juhatuse esimees, rootslane Dan Strömberg, kes on viimase paarikümne aasta jooksul olnud erinevatel juhtivatel ametikohtadel Telias ja TeliaSoneras. Muutuste tuules on ettevõttest tänavu lahkunud juhatuse liiked Piret Mürk-Dubout ja Tiit Tammiste ning finantsdirektor Valev Tõnisson. Strömberg usub, et head meeskonda iseloomustab mitmekesisus, nii rahvuste kui kogemuste näol. Telia uus finantsdirektor Kadir Kale näiteks on kogemus Moldcellis, Telia Company Moldova harus töötamisest.

Mullu edetabelis 13.kohal platseerunud Telia teenis 2014.aastal 305,2 miljoni euro suuruse käibe juures 52,4 miljonit eurot kasumt, aasta hiljem oli kasuminumber 309,7 miljoni eurose käibega kasvanud 62,2 miljoni euroni.

Ettevõtte eesmärk on jätkuvalt olla innovatsiooniliider Eesti telekomi turul, teenides oma klientide huve. Stömbergi sõnul on Telia siht hoida oma turuliidri positsiooni, jätkata samas mahus (liggi 45 miljonit eurot aastas) investeerimist – selleks on mõistagi vaja hoida samal tasemel ka kasuminumbreid

Metoodika: 2016. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2015. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2015, ärikasum 2015, käibe ja kasumi kasv 2015. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.

Edetabelite andmed kogub ja töötleb Infopank.ee.

Hetkel kuum