7. november 1995 kell 22:00

Ranna kooperatiiv ostab pankrotistunud Paide lihatööstuse

Kooperatiivi Ranna juhatuse esimees Aare Palm ei nõustunud avaldama firma koostööpartnereid rahastamise osas, samuti ei osanud ta öelda, kui suuri investeeringuid ollakse tööstuse taastamiseks ja uuendamiseks valmis tegema.

«Tahame teha põhjalikuma kalkulatsiooni ning vaadata, milline on üldse selle tööstusettevõtte perspektiiv,» lausus Palm. Lihaliidu tegevdirektor Ants Erg möönis, et tundes lihatööstusega seonduvat, ei usu ta uue Ranna kooperatiivi juttu lihatootmise taastamisest.

Viimases pakkumisvoorus edestas Ranna kooperatiiv Assamalla vorstitsehhi omanikku Valter Koltsinit, kes pretendeeris Paide lihatööstusele juba kevadel. Koltsin esitas oma pakkumuse koos pikaajalise Rakvere lihakombinaadi peadirektori ning praeguse OÜ Aadam juhatuse esimehe Olev Rohumäega. Rohumäe sõnul vajab Paide lihatööstus Euroopa tasemega konkureerimiseks 25miljonilist investeeringut. Koltsini ja Rohumäe pakkumus sisaldas endas koostööd välismaise investoriga, keda aga Rohumäe ei soovinud nimetada. Ta lisas, et kui Ranna peaks Paide lihatööstuse veel kord pankrotti juhtima, ollakse valmis uut pakkumust tegema.

Paide lihatööstuse pankrotihaldur Enno Palumets ütles, et juhul kui kooperatiiv Ranna määratud kuupäevaks raha ei tasu, pole kavas uut enampakkumist välja kuulutada, vaid läbirääkimisi jätkatakse seniste huvitundjatega. Järva lihaühistule kuuluv Paide lihatööstus läks pankrotti tänavu 5. juulil, ettevõtte võlg ületab kümmet miljonit krooni.

Hetkel kuum