14. november 1995 kell 22:00

Paljassaare uue tsiviilsadama saatus lahtine

Kumbki osapool ei soovi avalikustada vaidlusalust küsimust, kommenteeris Concordia vandeadvokaadi vanemabi Maria Mägi. Tema sõnul on tekkinud arusaamatu vastuseis.

Mägi ütlust mööda tähendaks kokkuleppele mittejõudmine rendilepingu sõlmimata jätmist, mis nurjaks BFLi sadama rajamise projekti.

ASi Üürimisteenused tegevdirektori Marek Kerna kinnitusel sõlmitakse rendileping hiljemalt selle nädala lõpus.

«Läbirääkimised eeldavad kompromisse,» lausus ta. «Need oleme ka leidnud ja põhimõttelised vastuolud on lahendatud.»

Kerna sõnul on kavas sõlmida rendileping 13 hektari suuruse maa-ala kasutuseleandmise kohta 40 aastaks. BFL kavatseb seal esimeses etapis rajada puiduterminaali, hiljem konteineriterminaali ja kolmandas järgus reisisadama.

Reisisadama ehituseks soovib BFL Kerna väitel hiljem maad juurde rentida. Kogu ehitusse plaanivad inglased investeerida üle 40 miljoni krooni.

Maria Mägi sõnade kohaselt on Euroopas olemas investorid, kes tunnevad projekti vastu huvi.

Tallinna reisisadama direktori Mart Mesipuu sõnul on juba praegu Tallinnas mitu väiksemat tiiburlaevade reisisadamat.

«Ma ei usu aga, et Paljassaarde rajatav reisisadam oleks konkurentsivõimeline suuremate laevade puhul,» ütles ta.

Mesipuu sõnade kohaselt on seal kehv infrastruktuur ja kui lähitulevikus Põhjamagistraali välja ei ehitata, on sealt raske linna pääseda. «Ma ei pea reisisadama mõtet perspektiivseks,» lausus Mesipuu.

Marek Kerna sõnul on reisisadama ehitamise idee kaugemate aastate plaan. Ta lisas, et ilmselt ei hakka BFL sinna tooma suuri reisilaevu.

BFL võitis kaitseliidu fondi poolt Paljassaare poolsaarel asuva Vene sõjaväele kuulunud depoo pikaajalise rentniku leidmiseks korraldatud konkursi selle aasta märtsi alguses. BFLi omanikud on Suurbritannia sadamateenuseid pakkuv firma Exxtor Group Shipping Service Ltd ja Inglise laevakompanii Atlantic Shipping Ltd.

Hetkel kuum