31. jaanuar 1996 kell 22:00

Optiroc ja EKE Invest ehitavad Aravetele segutehase

Optiroc Eesti ASi asedirektori Viktor Valkiaineni sõnul ehitatakse uus kuivsegude tehas ümber praeguse Aravetel asuva Sipa kuivsegude tehase baasil, mille enamus aktsiad on EKE Investi käes. Tehase loomiseks moodustatud ASis Optimix kuulub ehitusmaterjale tootva kontserni Euroc tütarfirmale Optiroc 83,3% ja ASile EKE Invest 16,7% aktsiapakist.

Valkiainen möönis, et uue tehase projekteeritud tootmismahuks kujuneb aastas 15 000 t vetonit-kuivsegu, milleks on peamiselt ehituslikud pahtlid, mördid jm.

ASi EKE Invest juhatuse esimees Jaan Kabin märkis, et praegune Sipa-tehas, mille toodangumaht on perioodil Eesti iseseisvumisest alates langenud 2200 tonnilt aastas 350 tonnile, likvideeritakse. «Sipat turul ei ole, tema nimi ei kõla ning kaup ei lähe,» lausus ta.

Kabini sõnutsi paneb EKE Invest uude tehasesse ASi Sipa varad, alla 50 miljoni kroonised lisainvesteeringud tulevad Optirocilt.

Kuigi varem pidas Optiroc kuivsegude tehase ehitamise osas läbirääkimisi ka ASiga Silikaat, möönis Valkiainen, et kuivsegude tootmine kujuneb Aravetel odavamaks kui Tallinnas, mistõttu Silikaadist Optirocile äripartnerit ei saanud.

ASi Silikaat peadirektor Raivo Vihvelin, kes jätkab partneritega läbirääkimisi kuivsegude tehase ehitamise üle Männikule praegugi, tõdes, et pärast Optiroci ja EKE Investi lepingu sõlmimist tuleb ka Silikaadil oma tulevikuplaane korrigeerida. «See ei tähenda, et me oma plaanist ja huvidest loobuksime,» ütles Vihvelin. «Eestis on ju ka leivatehaseid ja kivitehaseid rohkem kui üks.»

Viktor Valkiainen kinnitas, et esialgsete arvestuste ning turunõudluse järgi katab uue tehase toodang kõigi Balti riikide vajadused.

Valkiaineni väitel ei lõpe Euroci kontserni plaanid Eestis kuivsegude tehase ehitamisega.

Hetkel kuum