17. märts 1996 kell 22:00

HTM Sport Eestil uus juht

Varem tootmisdirektorina Vicenzas soojaveeboilereid tootva Elfi Groupi Itaalia tehases töötanud Mario Marcolin ütles, et kuna ettevõtte toomine on nüüdseks korralikult käivitunud, tuleb rohkem hakata tähelepanu pöörama toodangu turustamisele.

Seni ettevõtet juhtinud Dario de Lazzari sõnul on tegevjuhi vahetus normaalne nähtus. Leping emafirmaga oli sõlmitud üheks aastaks ja nüüd on see aeg möödas, kommenteeris ta lahkumist. «Aasta jooksul oli minu ülesanne reorganiseerida tootmine, et kasutada tööjõudu otstarbekalt ja tõsta toodangu kvaliteeti,» vaatas de Lazzari tehtule tagasi.

Lazzari ütles, et ettevõte on võimeline tänavu müüma viis korda rohkem hokiuiske kui mullu. Peaaegu kogu toodang läheb ekspordiks, põhiliselt Ida-Euroopa turule, lisas ta.

HTM Sport Eesti tootis 1995. aastal ligi 300 000 paari mäesuusasaapaid, 450 000 paari ujumislesti ja 20 000 paari hokiuiske. Sel aastal pidas de Lazzari võimalikuks müüa vähemalt 100 000 paari hokiuiske.

HTM Sport Eesti eelmise aasta käive oli 150 miljonit krooni, kasum de Lazzari sõnul puudus, kuna ettevõte investeeris tootmisse ja infosüsteemi. Investeeringud tagavad kasumi järgmistel aastatel, oli de Lazzari kindel.

Mäesuusasaapaid ja hokiuiske tootvas Tallinna tehases on tööl 400 inimest, Jõhvis on ujumislestade valmistamisega hõivatud 60 töötajat.

Hetkel kuum