18. aprill 1996 kell 22:00

Venemaa kaitseb oma farmereid

«Jeltsini määrus (meetmetest põllumajanduskompleksi toetamise kohta) kohustab valitsust toiduainete impordikvootide kehtestamise süsteemi uuesti läbi vaatama,» ütles Zaverjuhha pressikonverentsil. «Kvoodid jõustuvad 1. juulil.»

Zaverjuhha ei täpsustanud kvootide suurust, kuid sõnas, et need puudutavad eelkõige liha-, piima- ja linnulihatooteid.

Lisaks alandati Jeltsini määrusega alates 1. maist poole võrra elektri hinda põllumajanduslike ettevõtete jaoks, kaasa arvatud farmidele ja toiduainetööstusele.

Dokumendi kohaselt on põllumajandusproduktide kvoote vaja «kodumaiste tootjate kaitseks». Samuti on määruse eesmärk «suurendada põllumajandussaaduste ning toiduainete tootmist ning tõsta maaelanikkonna sotsiaalset kindlustunnet».

Määrus kehtestas ka maksusoodustusi ning lihtsustas laenu saamist maa ostmiseks ja elamuehituseks. Samuti tühistati osa raskustes vaevleva põllumajandussektori võlgu. Kvoodid kehtivad kõigile riikidele, sealhulgas SRÜ riikidele.

Jätkatakse ka sanitaarkontrollimeetmete rakendamist, et tõkestada kehva kvaliteediga kaupade sissevool riiki. Eelkõige on karmistatud lihasaaduste impordipiiranguid, et vältida loomahaiguste levimist Venemaal, sealhulgas hullu lehma tõve importimist riiki.

Keelustatud on igasugune hamburgerites kasutatava liha ning munade import, samuti on keelustatud subproduktide import Euroopa Liidust. REUTER-ETA

Hetkel kuum