2. juuli 1996 kell 22:00

Dvigateli pankrotiasi jätkub

«Dvigatel on ise mingil müstilisel moel arestinud meie konto ja seejärel maksnud raha sellele kontole,» selgitas omapärast olukorda DTE Metallitööde ASi esindaja vandeadvokaadi abi Sanjay Jaanus Mody Viktor Kaasiku advokaadibüroost.

Tema sõnul saaks kohus Dvigateli pankrotiasja raugemise teel lõpetada ainult juhul, kui see raha on DTE Metallitöödele selgelt kätte makstud. «Praegu ei ole ma üldse kindel, et nad tahavad seda raha maksta,» ütles Mody.

Ta rääkis, et soovib vältida olukorda, kus pankrot lõpetatakse ära sellisel alusel, et DTE Metallitööde ASile on 1,79 miljonit ära makstud. Hiljem tuleb aga välja, et raha ei ole makstud, vaid mingitel põhjustel arvelt maha võetud ning DTE Metallitööde AS ei ole saanud raha ega Dvigateli pankrotiotsust.

«Kui nad tõendavad ära, et vaidlustamatult on raha DTE Metallitööde ASile laekunud ja seda raha on võimalik kasutada, siis tõenäoliselt pankrot raugeb,» teatas Mody. «Kui Dvigatel seda ei tõenda, siis ma leian, et neile tuleb pankrot välja kuulutada.»

Dvigateli vandeadvokaat Aavo Aadli ütles, et teda hämmastas kohtuniku esmaspäevane otsus lükata pankrotiprotsessi edasi 13. augustini. «Raha DTE Metallitööde ASi arvele on ju laekunud ja kohtus on see tõendatud,» kinnitas ta.

Aadli selgitas, et kuna DTE Metallitööde ASi ja Dvigateli vahel olid kunagi majandussuhted, kus üks oli vahendaja ja teine tellimuste täitja, siis olid neil ka vastastikused nõuded.

Pankrotiasja käigus on Dvigateli võlg DTE Metallitööde ASi ees 1,79 miljonit krooni, mis on ka pangakon-tole kantud ja kohtus tõendatud. «DTE Metallitööde AS on ise Dvigatelile võlgu ning me esitame firma vastu hagi sisse,» teatas Aadli. Nõude suurus on 2,4 miljonit krooni.

Tema sõnul on DTE Metallitööde ASi konto arestitud hagi tagamiseks ja tõesti praegu sealt raha kätte ei saa.

«Kui kohus leiab, et meie hagi ei ole õigustatud, siis milles küsimus, nad saavad oma raha kontolt kätte,» rääkis Aadli.

Dvigateli finantsdirektori Ants Pilvingu sõnade kohaselt on aga Dvigateli pankrotiasi ja Dvigateli poolt DTE Metallitööde ASi vastu esitatud hagi kaks eri asja ning ta ei saa aru, miks nende esitatava hagiga seoses pankrotiprotsessi edasi on lüka-tud.

Dvigateli seab see aga raskesse olukorda, kuna paljud projektid, mis klientidega oli plaanis pankroti lõppedes sõlmida, jäävad nüüd poolteiseks kuuks õhku rippuma.

Sanjay Jaanus Mody sõnul viis Dvigatel ise asja sellise olukorrani ja kohtuniku otsus on mõistetav.

Hetkel kuum