28. oktoober 1996 kell 22:00

Tartu lapseröövija mõisteti kuueks aastaks vangi

Linnakohus rõhutas oma otsuses, et tegemist oli raske kuriteoga, mis on eriti ohtlik, kuna oli suunatud lapse vastu. Otsuses on kirjas, et lapselt rööviti vabadus isikliku kasu saamise eesmärgil.

Kannatanu esindaja, vandeadvokaadi abi Helmut Pikmetsa sõnul on riik kohtu kaudu väljendanud väga karmi hukkamõistu lapseröövi suhtes.

Urmas Past ütles varem kohtus, et võimalik karistusmäär on kohtu otsustada. «See kohtuprotsess oli esimene pretsedent Eestis,» üles Past eile. «Ja annaks jumal, et neid rohkem ei tuleks.»

Margus Sippol tunnistas end kohtus süüdi. Ta põhjendas lapseröövi ja väljapressimist sellega, et tahtis lapse vanematelt nõutava raha eest tasuda oma suured võlad.

Kohtupsühholoogiline ekspertiis tuvastas, et ehitusettevõtjal Sippolil puuduvad edukaks äritegevuseks piisava majandusliku mõtlemise alused ja ta nägi oma eesmärgina ainult suurema rahasumma hankimist. «Väärtusorientatsioon rahale oli tema jaoks ülima väärtusega, mille ees tema inimlikkus lõppkokkuvõttes taganes,» on kirjas kohtuotsuses.

Sippol tõstis 3. aprillil kella 12.15 paiku maja ees mängiva Jaan-Eerik Pasti autosse ja toimetas ta oma vanemate suvilasse Külitses. Kütmata suvilas sidus ta poisil leukoplaastriga käed kinni ja hoidis teda magamiskotis kuni kella kümneni õhtul.

Sippol vabastas lapse vastu südaööd. Süüalune nõudis Pastilt poja tagasitoomise eest miljon krooni.

Hetkel kuum