28. oktoober 1996 kell 22:00

Võlakirjade katmise konsortsium

Paljassaare kalatööstuse peadirektor Jaan Jalakas ütles, et pankrotistunud ESVA vara eest välja antud võlakirjadele ei ole veel ostjat leitud.

Jalakase sõnul on augustis müüki pandud võlakirjade vastu huvi tundnud aga nii välismaised kui kohalikud investorid.

Jaan Jalakase väitel on eesmärk Paljassaare kalatööstus refinantseerida, mis tähendab ka täiendavate finantsvahendite kaasamist laenu abil.

Äripäevale teadaolevalt peeti viimane kõnelustevoor konsortsiumi moodustamise üle reedel Hansapanga osavõtul.

Hansapanga laenudivisjoni direktor Indrek Neivelt keeldus seda informatsiooni kommenteerimast, väites, et pank ei jaga teavet peetavate läbirääkimiste kohta.

AS Paljassaare Kalatööstus moodustati pärast ESVA pankrotistumist 1994. aastal. ESVA vara läks üle kalatööstusele, mille eest anti välja 150 miljoni kroonises summas võlakirju.

Paljassaare kalatööstuse omanikud on ESVA suurimad võlausaldajad Valio OY, Soome Postipankki ja OKO pank ning Saksa Ost-West Handelsbank.

Välispangad soovivad osalusest Paljassaare kalatööstuses loobuda.

Jaan Jalakas ütles, et Paljassaare kalatööstus on vahepealsest kriisist üle saanud ja selle aasta üheksa kuuga teenitud ärikasum ulatus üle 15 miljoni krooni.

Jalakas lisas, et tavaliselt on sügiseti kalatoodete läbimüük suurenenud ja seetõttu peaksid Paljassaare kalatööstuse majandustulemused paranema veelgi.

Kui 1995. aastal oli Paljassaare kalatööstuse müügikäive 101 miljonit krooni, siis tänavu esimesel poolaastal juba üle 76 miljoni krooni. Enam kui 50 protsenti kalatööstuse toodangust läheb ekspordiks.

Hetkel kuum