13. november 1996 kell 22:00

Hiidlased loovad tootjate ühenduse

Hiiumaa tootjate ühenduse juhatuse esimees Lembit Vainumäe ütles, et uue organisatsiooni peamiseks eesmärgiks on hakata ühiselt võitlema selle eest, et riik käsitleks mandri ja saare vahelist praamiliiklust maanteepikendusena ja kompenseeriks hinnavahe.

«Mina kui ettevõtja väidan, et praamiliiklus on kehv,» lausus ta. «Ja ükshaaval ei võeta meid ettevõtjaid jutule.»

Vainumäe sõnul takistab kallis praamiliiklus Hiiumaa majandusarengut.

Hiiumaa ettevõtluskeskuse direktori Aivar Pere sõnul eraldas riik 1995. aastal RASile Saarte Liinid praamiliikluse doteerimiseks Hiiumaa ja mandri vahel 10,8 miljonit krooni.

Kogu 1995. aasta eelarvest sai RAS Saarete Liinid üle 20 miljoni krooni, millest dotatsioon jagunes Saaremaa, Hiiumaa ja Vormsi praamiliinide vahel.

Teise Hiiumaa tootjate ühenduse prioriteedina nimetas Vainumäe kahe kohaliku ajalehe muutmist üheks.

Tema sõnul kajastavad kaks maakonna ajelehte, omavalitsusele kuuluv Hiiumaa Teataja ning ASile Tareste kuuluv ajaleht Hiiumaa, kohalikke sündmusi erinevalt, mis põhjustab segadust. «Ma arvan, et me ei ole nii rikkad, et ülal pidada kahte ajalehte,» ütles ta.

Uude ettevõtjaid ühendavasse liitu on tänaseks registreerunud 21 ettevõtet ning lähipäevil seisab ees organisatsiooni registreerimine.

Vainumäe sõnul lõpetas Eesti väikeettevõtete assotsiatsiooni (EVEA) kohalik organisatsioon Hiiumaal tegevuse tänavu aasta alguses ning seniajani puudus ettevõtjatel võimalus ühiste seisukohtade väljaütlemiseks. «Meie kohalike meeste ja EVEA meeste vahelt oleks nagu must kass läbi jooksnud,» tõdes ta.

Vainumäe, kes ise juhib ehitusfirmat AS Leva, märkis, et ainus erinevus varemalt tegutsenud EVEA Hiiumaa organisatsiooni ja loodava tootjate ühenduse vahel on selles, et nüüd tegutsevad nad sõltumatult.

Hetkel kuum