25. november 1996 kell 22:00

Tshehhi on mugavaim iseseisvale reisijale

Kuna Tshehhi on eestlasele viisavaba, võib sõidu kasuks otsustada viimasel minutil: nii lennu kui rongiühendus on hea. Korralik bussiühendus puudub. Sõita saaks Riia kaudu kord nädalas, teisipäeviti, ent seda 960kroonist varianti ei soovitaks.

Iseseisvalt saab öömaja broneerida Tshehhi reisibüroode Cedoki või Ave vahendusel (alates 7 dollarit/öö). Prahas pakuvad ööpäev läbi info- ja majutusteenust mõned Checkpointid. Eraldi infopunktid on ka autoturistidele. Infoletist saab hädapärase linnaplaani, pileteid kõigile kultuuriüritustele.

Infopunktide soovitusi tasub usaldada, kuna sealsed töötajad võivad olla ainsad võõrkeele rääkijad. Neilt on kõige õigem uurida riigisisest rongi- ja bussiühendust: turistile koostatakse aega säästvaim variant sihtpunkti jõudmiseks. Piletid on odavad ja teave piisav, et tutvuda vaatamist väärivaga omal käel. Pileteid ostes võiks arusaamatuste vältimiseks kirjutada soovi kassiiri jaoks paberile.

Söögi- või joogikohtade valikul tuleb olla hoolas: üksnes õlut ja kohvi saab vaid õlletubades ja baarides, mida on kesklinnas piisavalt. Mujal palutakse toidust loobujal tõenäoliselt lahkuda. Vähemalt kuulsast Shvejki õllekast U Kalichast kindlasti.

Praha kõrval oleks patt jätta külastamata väiksemaid võrratuid paiku: Karlshtejni lossi, Karlovy Varyt, tänu «kondikirikule» kuulsat Kutna Horat, Moravski Krasi karstikoobastikku.

Turistide kõrghooaeg on Tshehhis suvel, mil ka enamik Eesti turismifirmasid sõidutab sinna bussigruppe ca 2500 krooni eest. Hetkel pakub Tshehhimaad vaid Kadaka Reisid, kelle aastavahetuse pakett maksab 2100 krooni. Samas sobiks suurejooneline uue aasta vastuvõtt Euroopa kultuurimekas just neile, kellele ca 4000kroonine reis on liiga kallis.

Bussiekskursiooni miinuseks on liiga lühike aeg sihtpunktiga tutvumiseks, sest nädalasest reisist viibitakse kohal tavaliselt vaid kuni kolm päeva.

Lennukiga jõuab Prahasse ca 4 tunniga. Sel juhul tuleks üksnes edasi--tagasipiletiks arvestada ca 5000 krooni, sellele lisaks majutuse ja söögikulud. Näiteks soomlaste Etumatkate nädalalõpp Prahas maksaks ca 4600 krooni, sisaldades vaid lennu ja majutuse.

Hetkel kuum