26. november 1996 kell 22:00

Hansapanga aktsia välismaal

«Uudis tähendab seda, et Saksamaa börsivahendajate hulgas oli keegi, kes tundis huvi Hansapanga aktsiate müümise vastu,» lausus Lõhmus.

«Hansapanga aktsia käib lihtsalt läbi Frankfurdi börsisüsteemi,» lisas ta.

Lõhmus rääkis, et Ballmaier & Schultzi esindajad võtsid Hansapangaga ühendust mõni aega tagasi ja küsisid, kas pangal pole midagi selle vastu, kui nende aktsiaid hakatakse Frankfurdi börsi vabaturu nimekirjas noteerima.

«Loomulikult ei olnud meil midagi selle vastu,» ütles Lõhmus.

Eile tõusis Hansapanga aktsia hind Frankfurdi börsil 12,8 protsenti 15,9 Saksa margani (127,2 krooni). Frankfurdis kaubeldi 2000 aktsiaga.

Võrreldes Helsingi börsi maaklerinimekirjaga ei kohusta Frankfurdi börsi vabaturul olemine Hansapanka millekski. Börsi põhinimekirjas olles peab pank lähtuma börsi asukohariigi seadustest ja esitama börsi nõudmiste alusel raporteid, vabaturul need nõuded üldjuhul puuduvad.

«Me ise tunneme, et vajadust Hansapanka veel mõnel börsil põhinimekirjas noteerida ei ole,» lausus Lõhmus. «Küsimus on rahas, sest see tekitab hulganisti täiendavat tööd.»

Frankfurdi börs on Londoni börsi järel Euroopas suuruselt teine. Maailmas on temast suuremad ka New Yorgi ja Tokio börs.

Eesti pankadest on välisbörsidel noteeritud Hansapank ja Ühispank, mõlemad Helsingi börsi maaklerinimekirjas. Hansapanga aktsia sulgemishind oli eile Helsingi börsil 45,5 Soome marka (121,03 krooni), mis tõusis võrreldes eelmise börsipäevaga 2,5 marka. Tehinguid tehti 10 700 aktsiaga.

Hetkel kuum