5. detsember 1996 kell 22:00

Tartu uue silla võrra rikkam

Silla ehitaja ASi Most vanemtöödejuhataja Leonid Shevtshenko sõnul on see üle Emajõe viiv sild on Eestis üks väheseid objekte viimasel ajal, mille ehitamine on jäänud eelarve piiresse.

«Lepingu kohaselt kohustusime silla ehitama 16,1 miljoni krooni eest,» rääkis Shevtshenko. «Me ei küsinud linnalt sentigi juurde, kuigi sillapiirded läksid planeeritust kallimaks. Saime selle võrra lihtsalt vähem kasumit.»

Shevtshenko lausus, et Most ei ehitanud Kroonuaia silda mitte kasumi, vaid eelkõige reklaami pärast. Endisest sillaehitusrongist nr 423 välja kasvanud Most on ehitanud kõik olemasolevad üle Emajõe viivad Tartu sillad.

89 meetri pikkuse ja 15 meetri laiuse kahe sõidurajaga Kroonuaia silla ehitamiseks emiteeris Tartu linnavalitsus võlakirju.

Tartu linnavalitsuse linnamajandusosakonna teedeteenistuse vaneminseneri Jaak Konsini sõnul kulus Mostiga lepingu allakirjutamisest lindilõikamiseni vaid 11 kuud.

Tartu linnavalitsuse liikluskorralduse vaneminseneri Sulev Sanniku sõnul on vastvalminud sild Tartu liiklusskeemi oluline osa. «Kroonuaia silla ja silda ning Narva maanteed ühendava ühendustee tasuvusaeg on 5--6 aastat,» kalkuleeris Sannik.

Konsini hinnangul maksis silla ja Narva maantee vaheline ühendustee umbes 2,5 mln krooni. «Tee-ehitus läks ligi miljoni krooni võrra kallimaks,» lisas ta. «Tuli teha lisatöid, et kaitsta Meltsiveski veehaaret.»

Hetkel kuum