30. jaanuar 1997 kell 22:00

AS Lacto soovib tulla Tallinna börsile

Aktsiaemissiooni korraldava Hoiupanga Investeeringute ASi juhataja Mart Mägi ütles, et läbirääkimised ASiga Lacto peaksid lõppema järgmisel nädalal. Tema sõnul Lacto aktsiad veel veebruaris väärtpaberibörsi vabaturule ei jõua. Kuna läbirääkimised on veel nii algstaadiumis, siis ei saa ka täna rääkida Lacto aktsiaemissiooni täpsest mahust.

Aktsiate eelisostuõigus antakse ASi Lacto peadirektori Voldemar Lapini sõnul piimatootjatele, ettevõtte töötajatele ning partneritele, ülejäänud aktsiad pannakse müüki väärtpaberibörsi vabaturul.

Esimese piimatööstusena väärtpaberibörsi vabaturule pürgiv AS Lacto paneb müüki nii 1000kroonise nominaaliga A-aktsiaid kui B-aktsiaid nominaaliga 10 krooni.

Varem on ASi Lacto pressiesindaja Ilme Veetamm öelnud, et Lacto aktsiaemissioon on üks samm ASi Lacto ning Lactole Rapla piimatööstuse tootmisruume rentiva ühistu Rapla Piim ühinemise suunas.

ASi Lacto 1996. aasta planeeritud käibeks kujuneb 185 miljonit krooni ja kasumiks 10 miljonit. Hetkel on ettevõtte aktsiakapitali suurus 14 miljonit krooni.

Hetkel kuum