Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kartellilõhnaline bussimajandus
Tallinna bussijaama omanik AS Eesti Buss, kelle aktsiatest 39% kuulub riigile, tegi katse pärast riigipoolsete sõidusoodustuste lõpetamist õpilastele ja tudengitele bussifirmat AS Sebet bussijaamast välja suruda, tuues põhjenduseks viimase piletikassa bussijaama hoones.
Mitmete asjaosaliste arvates on tegemist aga konkurentide kättemaksuga selle eest, et Sebe nõustus tudengitele tegema sõidusoodustusi ajal, mil teised bussifirmad olid selle vastu.
Sellest loost võib välja lugeda bussifirmade kartellilõhnalist soovi ühiselt sõidusoodustustele lõpp teha ja seeläbi õpilaste pealt priskemaid kasumeid teenida. Miks muidu asuti naiivsete argumentidega, nagu piletikassa bussijaamahoones, ründama firmat, kes pidas tulusaks reisijaid vedada ka soodustusi tehes. Imelikul kombel sattus patuoina ossa see, kes püüdis valitsuse ja tudengite vahelist konflikti omast taskust leevendada.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.