26. märts 1997 kell 22:00

Kõige enam müüs juhitoole Tarmeko

Veebruaris müüdud juhitoolide edetabeli võitnud Tarmekos peetakse möödunud kuud suhteliselt normaalseks -- tavapäraselt jaanuarist elavamaks. Aasta alguse suurim projekt oli kodakondsus- ja migratsiooniamet, kuhu osteti peamiselt juhi- ja klienditoole. Sisearhitekt Tiiu Pärna pole Tarmeko toole oma kujundatud objektidel kasutanud, kuna peab neid liiga kohmakaks. Disainilt vastuvõetavad Tarmeko juhitoolid on Pärna arvates liiga suured ja laiad, et neid meie väikestes ruumides kasutada.

Vipexi suurim projekt oli Edela-Raudtee. Mööbli hea tarneaeg võimaldab ühes kuus märkimisväärsel hulgal projekte läbi lasta.

O'Benderi müüginumbrite taga on kuue kauplusega edasimüügivõrk. Selle firma toolidega on sisearhitekt Tiiu Pärnal negatiivsed kogemused. O'Benderist kord ostetud toolide katteriie narmendas ja ripnes, nii et tuli kääridega üle käia. Ka asjaajamine firmas jättis soovida.

Kallimate kaubamärkide, nagu Febrü, König+ Neurath, Martela puhul tunneb Pärna kahetsust, et kvaliteetsete toolide hind käib paljudele klientidele üle jõu. Kergem on kallimat mööblit klientidele soovitada, kui sisustatakse korraga üks töökoht. Kui aga sisustamisel on korraga suurem büroo, siis valitakse enamasti odav tool.

Soome firma Asko toole peab Pärna liiga tavaliseks oma kõrge hinnaga võrreldes. Klient, kes tooli eest raha välja annab, tahab sellelt veidi erilisemat disaini. Kvaliteedilt on toolid klassikaliselt head.

Hetkel kuum