19. juuni 1997 kell 22:00

Rakvere aktsiatega kaubeldakse taas

AS Rakvere Lihakombinaat esitas eile hommikul börsile avalduse ettevõtte aktsiatega kauplemise jätkamiseks, mille börsi noteerimiskomisjon ka rahuldas.

Kui kolmapäeval enne kauplemise peatamist oli Rakvere lihakombinaadi aktsia hind kahes sooritatud tehingus 14 krooni, siis eile alustati tehinguid hinnaga 13,55 krooni aktsia eest. Rakvere lihakombinaadi aktsia sulgemishinnaks kujunes eile 13,4 krooni.

ICI Trusti maakler Sven Kunsing ütles, et aktsia hinna langus oli tingitud aktsiaga kauplemise peatamisest. Kunsing hindas kolmapäevast uudist turu jaoks suhteliselt mõttetuks, sest võimaliku insider-tehingu fakt oli turule juba ammu teada. «Pigem mängiti nõrganärviliste investorite emotsioonidel,» lisas ta. Kunsingi hinnangul oli aktsia hinna tõus Riia lihakombinaadi enamusaktsiate ostu mõjul põhjendamatu.

«Ma ei arva, et uudis oli piisav 10protsendiliseks hinnatõusuks,» ütles ta.

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektori kohusetäitja Indrek Jakobson kinnitas, et väärtpaberiinspektsioonil ei ole pretensioone ASi Rakvere Lihakombinaat vastu ja kriminaalasi on algatatud konkreetse juhtumi suhtes ning see ei tohiks mõjutada ettevõtte aktsia hinda.

Jakobson ei välistanud võimalust, et praegu konkreetse juhtumi suhtes algatatud kriminaalasi pöördub konkreetsete isikute vastu.

Väärtpaberispetsialistide hinnangul ei tohiks Rakvere lihakombinaadi aktsia hind enam madalamale langeda, kuigi tegemist on suhteliselt kalli aktsiaga.

«Nõrganärvilisemad tegid oma müügid ära ja sellega peaks asi piirduma,» ütles Äripäeva aktsiaanalüütik Toomas Truuverk.

Sven Kunsingi sõnul on turul investoreid, kellele praegune hind on huvipakkuv, et ettevõttesse investeerida. «Ma arvan, et 13--15 krooni tase on Rakvere lihakombinaadi jaoks tavaline ja normaalne,» ütles Kunsing.

Hetkel kuum