26. juuni 1997 kell 22:00

27. juuni 1992

Maksumaksjate seas on tekitanud ärevust rahareformikomitee dekreediga kehtestatud uued maksumäärad. Ettevõtte tulumaks brutokasumilt tõusis 35 protsendile ja käibemaks 18 protsendile. Rahandusministeeriumi eelarveosakonna juhataja Agu Lellep ütles, et maksukoormuse suurendamise põhiliseks eesmärgiks oli eelarve tasakaalustamine. Sellest sõltus, kas IMF toetab rahareformi või mitte.

Eilsel pressikonverentsil teatas Edgar Savisaar, et keskfraktsioon kavatseb taotleda parlamendiarutelu valitsuse ja rahareformi komitee tegevuse üle reformi ettevalmistamisel.

Rahvasaadik Tiit Made avaldas arvamust, et võim Eestis on tegelikult IMF käes, kelle survel rahareform toimus. Ta ütles, et sügisel saab selgeks, et Eesti peab tegema uue rahareformi, sest rubla läheb tugevamaks ja Venemaal õnnestub välislaenude abil inflatsioon peatada. Made prognoosis, et Eesti ettevõtteid ootab peagi pankrotilaine, süveneb tööpuudus võib tekkida sularahakriis. Kõige hullem on aga see, et meil ei teki juurde uusi ärimeeste ringkondi, ei ole raha uute firmade asutamiseks ja töökohtade loomiseks.

Tööminister Arvo Kuddo ütles, et ülemäära kõrgeid palku peab hakkama vähendama, sest need pole mitte millegagi põhjendatud. Kuddo sõnul ei vasta paljudes ettevõtetes palgad tegelikele töötulemustele. Eelarveliste asutuste töötajatel tõuseb keskmine palk uue palgaastmestiku järgi 500--600 kroonini.

Hetkel kuum