4. september 1997 kell 22:00

"Pühamus" võlus detailide koosmõju

Niguliste kirikus 3. septembri hilisõhtul

Etenduse aluseks on Niguliste kiriku traagiline ajalugu, kulminatsiooniks 1944. aasta pommitamine. Osalesid vokalist ja helilooja Lisa Karrer ning multiinstrumentalist David Simons USAst, setu koor Helmekaala, ansambel Tunnetusüksus, Marika Blossfeldt, Sven Kuntu jt.

- kuulaja Pille Kaselo

Leks Kindlustuse turundusosakonna juhataja

"Pühamut" iseloomustab märksõnana kindlasti rütm, seda alates muusikast, liikumisest ja installatsioonidest kuni arhitektuurini. Assotsiatsioonid ja kihistused olid väga hästi välja mängitud. Teksti ja slaidi koostoime oli mõjuv nagu ka dialoog publikuga. Setu rahvalaulu toomine etendusse oli hea leid. Kõige rohkem meeldis Lisa Karrer, tema vokaal, samuti fotoinstallatsioonid.

- kuulaja Endrik Randoja

Markkinointi-Instituutti koolitusjuht

Ilmselt ei ole ma isiklikus arengus veel nii kõrgele jõudnud, et sedavõrd kõrget kunsti, nagu sündis eile Nigulistes, mõista. Ma ei kuulu performance'ikunsti austajaskonda, jäädes pigem klassika juurde. Ent erinevad detailid olid väga head, näiteks maailma esimene süntesaator. Setu koor oli väga hea. Etendusest nähtus, et multimeedia mõistet ollakse meil harjutud teisiti seletama.

Hetkel kuum